Aktualności24 listopada 2016

Podwyżki cen OC są uzasadnione, ich regulacja nie

We wczorajszej Gazecie Wyborczej znalazł się artykuł Anny Popiołek „Drożejące polisy OC to nie wymysły ubezpieczycieli”. Odnosząc się do postulatów interwencji państwa w sprawie podwyżek cen komunikacyjnego OC – o czym pisaliśmy w tekście Czy interwencja posłów zatrzyma podwyżki cen OC?– gazeta przypomina, jakie są przyczyny wzrostu składek za ubezpieczenia dla kierowców. Co więcej, w tekście znajduje się wyjaśnienie, dlaczego regulacja cen obowiązkowych polis jest nietrafionym pomysłem.  

Dynamiczny wzrost stawek w komunikacyjnych ubezpieczeniach OC dotyka wszystkich właścicieli pojazdów. Na wzrost cen narzekać zaczęli nie tylko kierowcy. Głos w tej sprawie zabrali także posłowie, żądając natychmiastowej interwencji premier Beaty Szydło i uregulowania cen obowiązkowych polis.

Autorka artykułu wyjaśnia, że podwyżki cen OC nie są spowodowane zmową ubezpieczycieli czy chęcią łupienia kierowców, a ich lepszym traktowaniem. Bowiem ubezpieczyciele wypłacają coraz wyższe świadczenia poszkodowanym w komunikacyjnych wypadkach. Rosną nie tylko odszkodowania wypłacane za szkody materialne, ale także za obrażenia ciała, a oprócz zwrotu kosztów leczenia poszkodowani otrzymują także zadośćuczynienie za ból i cierpienie. Znacznie poprawiły się także standardy likwidacji szkód z ubezpieczenia OC.

Jak słusznie zauważa autorka tekstu, wzrost cen obowiązkowych polis dla kierowców nie byłby tak dotkliwy, gdyby ubezpieczyciele do tej pory nie sprzedawali polis po zaniżonych cenach tylko po to, aby zdobyć nowych klientów. Na tzw. „wojnie cenowej” korzystali polscy kierowcy, którzy płacili najniższe stawki za ubezpieczenie dla aut w całej Europie.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy