Połowa Polaków organizuje urlop bez biura podróży

Oferty przygotowane przez tour operatorów są często zdecydowanie droższe od wakacji zorganizowanych samodzielnie

Admin Administrator Admin Administrator
Opublikowano: 24.06.2016, w kategorii:

 

Aż połowa Polaków letni urlop zorganizuje samodzielnie. Z pomocy biur podróży korzysta jedynie co piąty rodak – wynika z badania „Wyjazdy Polaków” przeprowadzonego przez BIK. O czym należy pamiętać planując wyjazd na własną rękę?

 

W ubiegłym roku niemal 60% Polaków wyjechało na dłuższy, trwający przynajmniej tydzień, letni urlop. Jedynie trzech na dziesięciu przyznało, że sporadycznie korzysta z usług biur podróży. Oferty przygotowane przez tour operatorów są często zdecydowanie droższe od wakacji zorganizowanych samodzielnie. Dlatego grupa stałych klientów biur podróży to zaledwie 20% wszystkich wyjeżdżających na urlopy, a większość z nas na własną rękę planuje sobie czas wypoczynku.

 

Kto samodzielnie organizuje urlop?

 

Samodzielne organizowanie wyjazdu

Samodzielne organizowanie wyjazdu

Na łatwiznę z planowaniem urlopu idą zazwyczaj mężczyźni, zarabiający minimum 5 tys. zł netto i mieszkający w miejscowościach liczących minimum 25 tys. mieszkańców. To oni najczęściej korzystają z wyjazdów organizowanych. Usługi biur podróży największą popularnością cieszą się wśród osób między 45 a 60 rokiem życia. Co ciekawe, badanie wykazało, że posiadanie dzieci nie ma wpływu na to, czy wybieramy się na urlop zorganizowany czy planujemy go samodzielnie. Zaskoczeniem może być również fakt, że to kobiety chętniej decydują się na zaplanowanie wakacji na własną rękę. Jest to popularne także wśród osób, których zarobki nie przekraczają 2 tys. zł netto.

 

Ubezpiecz się przed wyjazdem

 

Urlop – bez względu na to, czy zaplanowany z biurem podróży czy bez – większości z nas kojarzy się z relaksem, odpoczynkiem i przyjemnymi chwilami, bez kłopotów i nieszczęśliwych wypadków. Oczywiście tylko takich urlopów Wam życzymy. Niestety statystyki ubezpieczycieli przekonują, że rzeczywistość nie zawsze jest tak optymistyczna. Warto o tym pamiętać, świadomie decydując się na dobre ubezpieczenie turystyczne, które zapewni nam kompleksową ochronę. Posiadanie takiej polisy to wsparcie ubezpieczyciela po wypadku, gwarantujące pokrycie kosztów leczenia poza krajem, a także wiele innych udogodnień dla turystów. Dzięki ubezpieczeniu podróżnemu można skupić się na wyjeździe i zapomnieć o ewentualnych problemach.

 

Podstawowym elementem każdego ubezpieczenia turystycznego jest ubezpieczenie kosztów leczenia. Dodatkowo polisa turystyczna w swoim pakiecie może zawierać:

– OC w życiu prywatnym

– ubezpieczenie NNW

– ochronę bagażu i sprzętu sportowego

–  podróże assistance

– koszty prowadzonych akcji ratowniczych i poszukiwawczych

 

Jedziesz na urlop autem? O tym musisz pamiętać!

 

Wyjazd na wakacje samochodem

Większość osób planujących wakacje na własną rękę w podróż wybiera się samochodem. Powinni oni przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz upewnić się, czy posiadana polisa OC jest ważna. Niezbędne jest także zweryfikowanie, czy ubezpieczenie będzie obowiązywało w docelowym kraju podróży i wszystkich państwach, przez które będziemy przejeżdżać. Na szczęście od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej, wiele przepisów zostało ujednoliconych, dzięki czemu w większości państw europejskich polisa OC będzie działać na takich samych zasadach, jak w Polsce.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Media o nas – Marzec 2016

Media o nas – Marzec 2016

Media o nas – maj 2018

Media o nas – maj 2018

Jak ubezpieczyć ryzykowne sporty zimowe?

Jak ubezpieczyć ryzykowne sporty zimowe?