Aktualności29 września 2021

Polska Izba Ubezpieczeń – Mapa ryzyka Polaków

Z tego artykułu dowiesz się:

O Raporcie

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) przygotowała raport pt. „Mapa ryzyka Polaków. Jak ubezpieczyciele odpowiadają na potrzeby społeczeństwa?”. Jest to ranking najistotniejszych trosk społeczeństwa i związanych z tym potrzeb ubezpieczeniowych.

Podstawą raportu było badanie przeprowadzone przez SW Research – lider panelowych badań w naszym kraju – na próbie 2000 Polaków, w którym respondenci byli pytani o 40 negatywnych zdarzeń mogących pojawić się w życiu. W następstwie każdego zdarzenia uczestnicy otrzymywali kolejno dwa pytania:

  1. Jak bardzo się tego boisz?
  2. Jak bardzo uznajesz to za prawdopodobne w swoim życiu?

Wiele obaw Polaków nasiliło się od czasu rozpoczęcia pandemii Covid-19. Polska Izba Ubezpieczeń tworząc „Mapę ryzyka Polaków” przeprowadziła dwie fale badań. Pierwszą w lutym 2020 przed lockdownem i drugą niemal po roku zmagań z pandemiczną codziennością i obostrzeniami. W obu badaniach PIU pytała dokładnie o te same rodzaje ryzyka i ich postrzeganie. Raport miał pokazać jak bardzo w trakcie pandemii zmieniło się postrzeganie ryzyka przez Polaków oraz jak wygląda obecnie ich stosunek do sytuacji finansowej, rodzinne oraz ochrony ubezpieczeniowej.

Czego obawiają się Polacy

W naszym tekście skupiliśmy się tylko na części – ponad 80 stronnicowego raportu – dotyczącej obaw Polaków, które można ubezpieczyć. W obliczu pandemii, świadomość o ubezpieczeniach mogących uchronić od niespodziewanego – w tym wypadków komunikacyjnych, czy katastrof naturalnych.

Z perspektywy ubezpieczyciela obawy Polaków można podzielić według kryterium rodzaju polisy. Część z nich dotyczy strachu przed utratą dóbr materialnych lub strat z nimi związanych: ubezpieczenie mienia, komunikacyjne, inne odnoszą się do zdrowia: pakiety zdrowotne i życiowe, a jeszcze inne bazują na niepewności związanej z przyszłością każdego z nas.

Oferty części z nich możesz porównać samemu w zaledwie kilka minut dzięki kalkulatorowi Superpolisy. Możesz to zrobić również w jednej z naszych placówek. Poniżej przedstawiamy tylko niektóre z wielu obaw, które obecnie można ubezpieczyć:

Raport Polska Izba Ubezpieczeń | Obawy Polaków | Superpolisa Ubezpieczenia

Prawie 90% respondentów obawia się ciężkiej choroby osoby najbliższej. Zadbaj o pokrycie kosztów leczenia najbliższej osoby, tak, aby Twoje wsparcie było jedynym czego w tej trudnej sytuacji potrzebuje.
Aż 80% Polaków obawia się braku wystarczających środków w razie poważnego zachorowania. Zadbaj o pokrycie kosztów leczenia w razie niespodziewanego.

źródło: Superpolisa Ubezpieczenia Facebook

Raport Polska Izba Ubezpieczeń | Obawy Polaków | Superpolisa Ubezpieczenia

Niemal 3/4 Polaków obawia się ulegnięcia wypadkowi samochodowemu. Poza obowiązkowym OC, warto zaopatrzyć się w pakiet AC lub NNW w razie niespodziewanych sytuacji na drodze.

źródło: Superpolisa Ubezpieczenia Facebook

Raport Polska Izba Ubezpieczeń | Obawy Polaków | Superpolisa Ubezpieczenia

Aż 54% Polaków udzielających odpowiedzi dla Polskiej Izby Ubezpieczeń zadeklarowało obawę przed skutkami ekstremalnej pogody, której świadkami jesteśmy coraz częściej.

źródło: Superpolisa Ubezpieczenia Facebook

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym raportem Polskiej Izby Ubezpieczeń dostępnym pod poniższym adresem.

źródło: Polska Izba Ubezpieczeń Mapa Ryzyka Polaków

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę