Przed wakacjami zadbaj o ubezpieczenie mienia

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 24.05.2016, w kategorii:

W związku ze zbliżającym się sezonem urlopowym, warto przypomnieć o tym, jak istotne jest ubezpieczenie naszego mieszkania czy domku letniskowego na wypadek włamania i kradzieży. Warto przed wypoczynkiem nabyć odpowiednią polisę, która zabezpieczy nas przed nieszczęśliwymi zdarzeniami.

 

Ubezpieczenie mieszkaniowe to jeden najpopularniejszych rodzajów ochrony. Dzięki niemu właściciel domu bądź mieszkania, może uchronić się przed stratami poniesionymi w wyniku działania zdarzeń losowych, m. in. pożarami czy powodziami, jak również na wypadek szkód powstałych w wyniku zalania przez osoby trzecie bądź kradzieży czy włamania. Oprócz samego mieszkania, ubezpieczeniem mogą również zostać objęte tzw. ruchomości domowe, czyli przedmioty znajdujące się wewnątrz, takie jak meble, odzież czy sprzęt elektroniczny. W ofercie Superpolisy znajdziecie zarówno podstawowe ubezpieczenia domu i mieszkania, jak również wiele wariantów dodatkowej ochrony mienia.

 

Biorąc pod uwagę zbliżający się okres letni warto również pamiętać o tym, aby ubezpieczyć nie tylko mieszkanie czy dom, ale także domek letniskowy czy altankę. Dodatkowo ochroną mogą zostać objęte ruchomości znajdujące się wewnątrz pomieszczeń np. meble, narzędzia gospodarcze i ogrodnicze, sprzęt turystyczny i sportowy, odzież czy AGD. Jak podkreśla, Anna Materny, dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych Gother TU – domek letniskowy możemy ubezpieczyć na wypadek zdarzeń losowych, takich jak pożar, zalanie, powódź, huragan, uderzenie pioruna, ale również od kradzieży z włamaniem, rozboju lub dewastacji oraz przepięć, czyli szkód elektrycznych.

 

Zarówno w przypadku ubezpieczenia domu, mieszkania czy obiektu letniskowego trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie domu pod naszą nieobecność, czyli pozamykać i zabezpieczyć wszystkie drzwi i okna, dobrze jest także wcześniej pomyśleć o zastosowaniu w drzwiach zamków wielozastawkowych oraz o okresowych przeglądach technicznych.

 

– Warto pamiętać, by zabezpieczyć dom w taki sposób, aby nie można było dostać się do środka bez użycia siły lub narzędzi. Okna i drzwi muszą być odpowiednio umocowane i zamknięte – przypomina Anna Materny.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Kierowcy sprawdzają historię swojego OC

Kierowcy sprawdzają historię swojego OC

Już ponad 1,7 mln Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Już ponad 1,7 mln Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Brokerzy nie chcą detalu

Brokerzy nie chcą detalu