Aktualności8 lipca 2016

PZU podpowiada, jak odpowiednio zabezpieczyć

Jak podają policyjne statystyki, w minionym roku zgłoszonych zostało ponad 150 tys. kradzieży i blisko 100 tys. kradzieży z włamaniem. Dlatego szczególnie przed dłuższym wyjazdem należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie nieruchomości.

 

Z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku Polacy zgłaszali ponad 150 tys. kradzieży i blisko 100 tys. kradzieży z włamaniem. Natomiast z danych PZU dowiedzieć się można, że złodzieje z mieszkań najchętniej kradną biżuterię, gotówkę, sprzęt komputerowy (głównie laptopy), sprzęt fotograficzny i rowery. shutterstock_162190610Wynika to z fakty, że są to przedmioty raczej niewielkich rozmiarów, poręczne i najczęściej cenne. Ubezpieczyciel zwraca także uwagę na efekty włamań, o których myślimy rzadziej, czyli konsekwencje psychologiczne takie jak strach i zachwianie bezpieczeństwa z powodu wtargnięcia intruzów do przestrzeni prywatnej.

 

Szczególnie teraz, ze względu na trwający okres urlopowy, warto mieć na uwadze konieczność zabezpieczenia domów i mieszkań zawsze gdy je opuszczamy. Przede wszystkim warto się upewnić, czy drzwi oraz okna są szczelnie zamknięte, w przeciwnym wypadku możemy znacznie ułatwić zadanie złodziejowi. Warto zadbać też o zabezpieczenie w postaci solidnych drzwi wejściowych z dobrym systemem zamków. Dodatkowym elementem ochrony może być także system alarmowy czy rolety antywłamaniowe. Wszelkie kosztowne przedmioty na czas nieobecności warto przechować w shutterstock_231333541specjalnej skrytce, natomiast większą ilości gotówki zdecydowanie bezpieczniej jest trzymać w banku. Podczas dłuższych wyjazdów nieocenione są także dobre relacje z sąsiadami, którzy jako pierwsi mogą poinformować o potencjalnym zagrożeniu.

 

 

Ekspert PZU przekonuje, że nigdy nie mamy pewności, że zapobiegniemy włamaniu. Natomiast to, co możemy zrobić to zapewnić sobie rekompensatę za ewentualne straty materiale. Na polskim runku bez problemu można znaleźć odpowiednią dla siebie polisę mieszkaniową. Warto pamiętać, że ubezpieczenie mieszkania nie jest rozwiązaniem bardzo kosztownym. Jak zapewnia ekspert PZU, blisko połowa korzystających z usług ubezpieczyciela w zakresie ochrony domu płaci za polisę mniej niż 200 zł.

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy