PZU podpowiada, jak odpowiednio zabezpieczyć

W ubiegłym roku Polacy zgłaszali ponad 150 tys. kradzieży i blisko 100 tys. kradzieży z włamaniem

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 08.07.2016, w kategorii:

Jak podają policyjne statystyki, w minionym roku zgłoszonych zostało ponad 150 tys. kradzieży i blisko 100 tys. kradzieży z włamaniem. Dlatego szczególnie przed dłuższym wyjazdem należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie nieruchomości.

 

Z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku Polacy zgłaszali ponad 150 tys. kradzieży i blisko 100 tys. kradzieży z włamaniem. Natomiast z danych PZU dowiedzieć się można, że złodzieje z mieszkań najchętniej kradną biżuterię, gotówkę, sprzęt komputerowy (głównie laptopy), sprzęt fotograficzny i rowery. shutterstock_162190610Wynika to z fakty, że są to przedmioty raczej niewielkich rozmiarów, poręczne i najczęściej cenne. Ubezpieczyciel zwraca także uwagę na efekty włamań, o których myślimy rzadziej, czyli konsekwencje psychologiczne takie jak strach i zachwianie bezpieczeństwa z powodu wtargnięcia intruzów do przestrzeni prywatnej.

 

Szczególnie teraz, ze względu na trwający okres urlopowy, warto mieć na uwadze konieczność zabezpieczenia domów i mieszkań zawsze gdy je opuszczamy. Przede wszystkim warto się upewnić, czy drzwi oraz okna są szczelnie zamknięte, w przeciwnym wypadku możemy znacznie ułatwić zadanie złodziejowi. Warto zadbać też o zabezpieczenie w postaci solidnych drzwi wejściowych z dobrym systemem zamków. Dodatkowym elementem ochrony może być także system alarmowy czy rolety antywłamaniowe. Wszelkie kosztowne przedmioty na czas nieobecności warto przechować w shutterstock_231333541specjalnej skrytce, natomiast większą ilości gotówki zdecydowanie bezpieczniej jest trzymać w banku. Podczas dłuższych wyjazdów nieocenione są także dobre relacje z sąsiadami, którzy jako pierwsi mogą poinformować o potencjalnym zagrożeniu.

 

 

Ekspert PZU przekonuje, że nigdy nie mamy pewności, że zapobiegniemy włamaniu. Natomiast to, co możemy zrobić to zapewnić sobie rekompensatę za ewentualne straty materiale. Na polskim runku bez problemu można znaleźć odpowiednią dla siebie polisę mieszkaniową. Warto pamiętać, że ubezpieczenie mieszkania nie jest rozwiązaniem bardzo kosztownym. Jak zapewnia ekspert PZU, blisko połowa korzystających z usług ubezpieczyciela w zakresie ochrony domu płaci za polisę mniej niż 200 zł.

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Polska mapa strachu – gdzie jeździ się najmniej bezpiecznie?

Polska mapa strachu – gdzie jeździ się najmniej bezpiecznie?

To jeszcze kolizja czy już wypadek? Co na to ubezpieczyciel?

To jeszcze kolizja czy już wypadek? Co na to ubezpieczyciel?

Ubezpieczenia komunikacyjne znacznie droższe nić rok temu

Ubezpieczenia komunikacyjne znacznie droższe nić rok temu