PZU stawia na rozwój kompetencji pracowników

Andrzej Klesyk, prezes PZU SA w rozmowie z „Pulsem Biznesu” zwraca uwagę na wartość umiejętności wyjścia poza schemat, zarówno w

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 15.05.2015, w kategorii:

Andrzej Klesyk, prezes PZU SA w rozmowie z „Pulsem Biznesu” zwraca uwagę na wartość umiejętności wyjścia poza schemat, zarówno w sposobie działania, jak i myślenia.

Zarządzający największym wśród towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku, za główną inspirację w biznesie uznaje wyzwania. Natomiast składnikiem koniecznym do osiągnięcia sukcesu jest robienie rzeczy nie do pomyślenia i to w nieszablonowy sposób. Zdaniem prezesa PZU szkolna edukacja wtłacza w schemat wszystkich kreatywnie myślących. To błąd. Zauważając różnice w sposobach myślenia i różnorodność w systemach wartości jesteśmy w stanie się lepiej rozwijać.

Samokształcenie i perspektywiczny rozwój kompetencji pracowników to wartości, które się ceni w PZU. Świadczyć może o tym chociażby nagroda HR INNOVATOR 2015 przyznawana za nowatorskie rozwiązania w zakresie zarządzania ludźmi. Otrzymał ją innowacyjny projekt szkoleniowy „Inspiratorium Menedżer 2.0 – grywalizacja w rozwoju przywództwa”. Inicjatywa ta wspiera pozyskiwanie kompetencji przywódczych pracowników oraz zaangażowanie w ciągły rozwój własnych umiejętności.

pzu_45 Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy kompleksowy program rozwoju kadry menedżerskiej tak, aby był to proces zgodny z aktualnymi trendami w edukacji dorosłych. Zależało nam na wzmocnieniu nawyku samokształcenia i przejmowania odpowiedzialności za własny rozwój metodą pull (dobrowolne uczenie się), zamiast push (działania obowiązkowe) – mówi Anna Jastrzębska, dyrektor ds. Zarządzania Rozwojem Pracowników PZU. – Bardzo wysoko oceniamy skuteczność tego projektu oraz jego skalę. Obecnie na platformie aktywnie działa ponad 600 pracowników PZU, a ich liczba ciągle rośnie – dodaje.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Mówi się w branży …

Mówi się w branży …

Atak na Allianz – uwaga na złośliwe oprogramowanie

Atak na Allianz – uwaga na złośliwe oprogramowanie

luty 2017

luty 2017