PZU stawia na rozwój kompetencji pracowników

Andrzej Klesyk, prezes PZU SA w rozmowie z „Pulsem Biznesu” zwraca uwagę na wartość umiejętności wyjścia poza schemat, zarówno w

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 15.05.2015, w kategorii:

Andrzej Klesyk, prezes PZU SA w rozmowie z „Pulsem Biznesu” zwraca uwagę na wartość umiejętności wyjścia poza schemat, zarówno w sposobie działania, jak i myślenia.

Zarządzający największym wśród towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku, za główną inspirację w biznesie uznaje wyzwania. Natomiast składnikiem koniecznym do osiągnięcia sukcesu jest robienie rzeczy nie do pomyślenia i to w nieszablonowy sposób. Zdaniem prezesa PZU szkolna edukacja wtłacza w schemat wszystkich kreatywnie myślących. To błąd. Zauważając różnice w sposobach myślenia i różnorodność w systemach wartości jesteśmy w stanie się lepiej rozwijać.

Samokształcenie i perspektywiczny rozwój kompetencji pracowników to wartości, które się ceni w PZU. Świadczyć może o tym chociażby nagroda HR INNOVATOR 2015 przyznawana za nowatorskie rozwiązania w zakresie zarządzania ludźmi. Otrzymał ją innowacyjny projekt szkoleniowy „Inspiratorium Menedżer 2.0 – grywalizacja w rozwoju przywództwa”. Inicjatywa ta wspiera pozyskiwanie kompetencji przywódczych pracowników oraz zaangażowanie w ciągły rozwój własnych umiejętności.

pzu_45 Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy kompleksowy program rozwoju kadry menedżerskiej tak, aby był to proces zgodny z aktualnymi trendami w edukacji dorosłych. Zależało nam na wzmocnieniu nawyku samokształcenia i przejmowania odpowiedzialności za własny rozwój metodą pull (dobrowolne uczenie się), zamiast push (działania obowiązkowe) – mówi Anna Jastrzębska, dyrektor ds. Zarządzania Rozwojem Pracowników PZU. – Bardzo wysoko oceniamy skuteczność tego projektu oraz jego skalę. Obecnie na platformie aktywnie działa ponad 600 pracowników PZU, a ich liczba ciągle rośnie – dodaje.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Klienci Ergo Hestii mają swojego rzecznika

Klienci Ergo Hestii mają swojego rzecznika

Parlament Europejski przyjął regulacje przesuwające termin IDD

Parlament Europejski przyjął regulacje przesuwające termin IDD

Przyszłość nowych metod sprzedaży w ubezpieczeniach

Przyszłość nowych metod sprzedaży w ubezpieczeniach