Aktualności15 maja 2015

PZU stawia na rozwój kompetencji pracowników

Andrzej Klesyk, prezes PZU SA w rozmowie z „Pulsem Biznesu” zwraca uwagę na wartość umiejętności wyjścia poza schemat, zarówno w sposobie działania, jak i myślenia.

Zarządzający największym wśród towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku, za główną inspirację w biznesie uznaje wyzwania. Natomiast składnikiem koniecznym do osiągnięcia sukcesu jest robienie rzeczy nie do pomyślenia i to w nieszablonowy sposób. Zdaniem prezesa PZU szkolna edukacja wtłacza w schemat wszystkich kreatywnie myślących. To błąd. Zauważając różnice w sposobach myślenia i różnorodność w systemach wartości jesteśmy w stanie się lepiej rozwijać.

Samokształcenie i perspektywiczny rozwój kompetencji pracowników to wartości, które się ceni w PZU. Świadczyć może o tym chociażby nagroda HR INNOVATOR 2015 przyznawana za nowatorskie rozwiązania w zakresie zarządzania ludźmi. Otrzymał ją innowacyjny projekt szkoleniowy „Inspiratorium Menedżer 2.0 – grywalizacja w rozwoju przywództwa”. Inicjatywa ta wspiera pozyskiwanie kompetencji przywódczych pracowników oraz zaangażowanie w ciągły rozwój własnych umiejętności.

pzu_45 Zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy kompleksowy program rozwoju kadry menedżerskiej tak, aby był to proces zgodny z aktualnymi trendami w edukacji dorosłych. Zależało nam na wzmocnieniu nawyku samokształcenia i przejmowania odpowiedzialności za własny rozwój metodą pull (dobrowolne uczenie się), zamiast push (działania obowiązkowe) – mówi Anna Jastrzębska, dyrektor ds. Zarządzania Rozwojem Pracowników PZU. – Bardzo wysoko oceniamy skuteczność tego projektu oraz jego skalę. Obecnie na platformie aktywnie działa ponad 600 pracowników PZU, a ich liczba ciągle rośnie – dodaje.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 21 marca 2016

Ogromne straty w OC

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy