Aktualności18 stycznia 2015

Ubezpieczenie mienia dla firm – Poradnik

Prowadząc firmę warto jest zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie mienia. Nie ma tutaj znaczenia, czy firma jest niewielka czy duża. Posiadając takie ubezpieczenie czujemy się bardziej pewni oraz bezpieczni.

            Aby odpowiednio dobrać ubezpieczenie firmy warto jest umówić się z agentem ubezpieczeniowym. Powinien przejrzeć dla nas poszczególne oferty oraz dobrać tę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb. Określi również ryzyko, jakie występuje w danej branży. Zwykle polisy dzielą się na:

  • podstawowe
  • rozszerzone
  • all risk, które jest najszerszą obecnie oferowaną opieką

            Każdy z wariantów może być również uzupełniony o wiele dodatkowych klauzul. Majątek firmy narażony jest na wiele niebezpieczeństw. Niektóre z nich bardzo ciężko jest przewidzieć. Co warto jest ubezpieczyć?

  • Budynki oraz budowle wchodzące w skład mienia firmy. Stałe elementy wyposażenia oraz maszyny i wyposażenie, które wchodzi w skład tych budynków. Wyposażenie oraz sprzęt elektroniczny, który wchodzi w mienie firmy
  • Środki obrotowe czyli surowce, półfabrykaty oraz inne materiały służące do produkcji
  • Mienie przyjęte od osób trzecich, które zostało przekazane ubezpieczonemu w celu wykonania danej usługi
  • Wartości pieniężne takie jak na przykład czeki czy też papiery wartościowe, biżuteria oraz kamienie szlachetne. Warto jest jednak wiedzieć, że aby były objęte ubezpieczeniem powinny być przechowywane w odpowiednich miejscach. Koniecznie trzeba zadbać o sejf.
  • Przedmioty należące do pracowników

            Do polisy warto jest dobrać dwa dodatkowe ubezpieczenia. Ubezpieczenie NNW pracowników oraz ubezpieczenie komunikacyjne przedsiębiorcy. Jeśli wykupimy ubezpieczenia w pakiecie możemy liczyć na zniżkę.

            Czy warto ubezpieczyć mienie? Bez wątpienia tak. Dzięki ubezpieczeniu możemy być pewni, że nasze przedsiębiorstwo będzie chronione od wielu nieprzewidzianych zdarzeń. Odpowiedni dobór sprawdzonego towarzystwa ubezpieczeń pozwoli nam mieć pewność, że pieniądze z ubezpieczenia zostaną nam wypłacone szybko oraz bezproblemowo.

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 7 października 2017

Pasażer Ubera z polisą NNW

Czytaj dalej
Aktualności 31 sierpnia 2018

Bądź mądry przed szkodą

Czytaj dalej
Aktualności 18 listopada 2015

Ubezpieczenie, a terroryzm

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę