Ubezpieczenie majątku firmy

Prowadząc firmę warto jest zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie mienia – majątku firmy. Nie ma tutaj znaczenia, czy firma jest niewielka

Damian Sałkowski Damian Sałkowski
Opublikowano: 18.01.2015, w kategorii:

Prowadząc firmę warto jest zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie mienia – majątku firmy. Nie ma tutaj znaczenia, czy firma jest niewielka czy duża – ubezpieczenie majątkowe firmy warto posiadać niezależnie od wyceny jej majątku. Chronią one przed wypadkami losowymi i tymi związanymi z kradzieżą, włamaniem czy nieuprawnionym działaniem osób trzecich. Posiadając takie ubezpieczenie czujemy się bardziej pewni oraz bezpieczni.

Ile kosztuje ubezpieczenie majątku firmy?

Aby poznać cenę ubezpieczenia majątkowego dla firm należy skorzystać z kalkulatora internetowego, który pozwoli nam poznać szacunkowy koszt ubezpieczenia, albo udać się do agenta ubezpieczeniowego. Ta druga opcja to gwarancja bardziej precyzyjnej wyceny ubezpieczenia mienia firmowego.

Agent powinien przejrzeć dla nas poszczególne oferty oraz dobrać tę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb. Określi również ryzyko, jakie występuje w danej branży. Zwykle polisy dzielą się na:

  • podstawowe,
  • rozszerzone,
  • all risk, które jest najszerszą obecnie oferowaną opieką.

Ubezpieczenie majątku firmy – klauzule dodatkowe  

Każdy z wariantów może być również uzupełniony o wiele dodatkowych klauzul. Majątek firmy narażony jest na wiele niebezpieczeństw. Niektóre z nich bardzo ciężko jest przewidzieć. Co warto jest ubezpieczyć?

  • Budynki oraz budowle wchodzące w skład mienia firmy. Stałe elementy wyposażenia oraz maszyny i wyposażenie, które wchodzi w skład tych budynków. Wyposażenie oraz sprzęt elektroniczny, który wchodzi w mienie firmy.
  • Środki obrotowe, czyli surowce, półfabrykaty oraz inne materiały służące do produkcji.
  • Mienie przyjęte od osób trzecich, które zostało przekazane ubezpieczonemu w celu wykonania danej usługi.
  • Wartości pieniężne takie jak na przykład czeki czy też papiery wartościowe, biżuteria oraz kamienie szlachetne. Warto jest jednak wiedzieć, że aby były objęte ubezpieczeniem powinny być przechowywane w odpowiednich miejscach (sejfy!).
  • Przedmioty należące do pracowników.

Do polisy warto jest dobrać dwa dodatkowe ubezpieczenia. Ubezpieczenie NNW pracowników oraz ubezpieczenie komunikacyjne przedsiębiorcy. Jeśli wykupimy ubezpieczenia w pakiecie możemy liczyć na zniżkę.

Ubezpieczenie mienia firmy od kradzieży

Wybór konkretnego wariantu ubezpieczenia mienia zależy od wielu czynników. Najistotniejsze wydaje się oszacowanie ryzyk, na jakie narażona jest firma. Standardowo firmy ubezpieczają swój majątek, dbając o środki obrotowe, budynki, części składowe nieruchomości – dlatego jednym z najpopularniejszych ubezpieczeń jest ubezpieczenie mienia firmy od kradzieży.

Czy warto ubezpieczyć mienie?

Bez wątpienia tak. Dzięki ubezpieczeniu możemy być pewni, że nasze przedsiębiorstwo będzie chronione od wielu nieprzewidzianych zdarzeń. Odpowiedni dobór sprawdzonego towarzystwa ubezpieczeń pozwoli nam mieć pewność, że pieniądze z ubezpieczenia zostaną nam wypłacone szybko oraz bezproblemowo.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

„Jakie ubezpieczenia przyjdą się zimną” – Głos Pomorza

„Jakie ubezpieczenia przyjdą się zimną” – Głos Pomorza

Mówi się w branży…

Mówi się w branży…

Jak wypowiedzieć ubezpieczenie OC?

Jak wypowiedzieć ubezpieczenie OC?