Blog Ubezpieczeniowy18 stycznia 2015

Ubezpieczenie mienia dla firm – Poradnik

Prowadząc firmę warto jest zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie mienia. Nie ma tutaj znaczenia, czy firma jest niewielka czy duża. Posiadając takie ubezpieczenie czujemy się bardziej pewni oraz bezpieczni.

            Aby odpowiednio dobrać ubezpieczenie firmy warto jest umówić się z agentem ubezpieczeniowym. Powinien przejrzeć dla nas poszczególne oferty oraz dobrać tę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb. Określi również ryzyko, jakie występuje w danej branży. Zwykle polisy dzielą się na:

  • podstawowe
  • rozszerzone
  • all risk, które jest najszerszą obecnie oferowaną opieką

            Każdy z wariantów może być również uzupełniony o wiele dodatkowych klauzul. Majątek firmy narażony jest na wiele niebezpieczeństw. Niektóre z nich bardzo ciężko jest przewidzieć. Co warto jest ubezpieczyć?

  • Budynki oraz budowle wchodzące w skład mienia firmy. Stałe elementy wyposażenia oraz maszyny i wyposażenie, które wchodzi w skład tych budynków. Wyposażenie oraz sprzęt elektroniczny, który wchodzi w mienie firmy
  • Środki obrotowe czyli surowce, półfabrykaty oraz inne materiały służące do produkcji
  • Mienie przyjęte od osób trzecich, które zostało przekazane ubezpieczonemu w celu wykonania danej usługi
  • Wartości pieniężne takie jak na przykład czeki czy też papiery wartościowe, biżuteria oraz kamienie szlachetne. Warto jest jednak wiedzieć, że aby były objęte ubezpieczeniem powinny być przechowywane w odpowiednich miejscach. Koniecznie trzeba zadbać o sejf.
  • Przedmioty należące do pracowników

            Do polisy warto jest dobrać dwa dodatkowe ubezpieczenia. Ubezpieczenie NNW pracowników oraz ubezpieczenie komunikacyjne przedsiębiorcy. Jeśli wykupimy ubezpieczenia w pakiecie możemy liczyć na zniżkę.

            Czy warto ubezpieczyć mienie? Bez wątpienia tak. Dzięki ubezpieczeniu możemy być pewni, że nasze przedsiębiorstwo będzie chronione od wielu nieprzewidzianych zdarzeń. Odpowiedni dobór sprawdzonego towarzystwa ubezpieczeń pozwoli nam mieć pewność, że pieniądze z ubezpieczenia zostaną nam wypłacone szybko oraz bezproblemowo.

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Blog Ubezpieczeniowy 30 stycznia 2020

Mówi się w branży

Czytaj dalej
Blog Ubezpieczeniowy 22 grudnia 2014

Co można dodać do OC?

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy