Aviva: Z polisą na mundial

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 06.06.2018, w kategorii:

Lada dzień ruszają Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Aviva radzi kibicom udającym się do Rosji, aby zakupili odpowiednie ubezpieczenie, bowiem w kraju gospodarza mundialu nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Zdaniem Małgorzaty Skibińskiej, dyrektora działu rozwoju ubezpieczeń majątkowych Avivy, niezależnie od dokładnego celu naszego wyjazdu – wspierania reprezentacji Polski na stadionie albo w specjalnych strefach kibica miast-gospodarzy – podstawą jest wykupienie kompleksowej polisy na wyjazd, która pozwoli nam czuć się bezpieczniej. Najważniejsze jest ubezpieczenie kosztów leczenia, dzięki któremu nie trzeba będzie płacić z własnej kieszeni za leczenie w rosyjskiej przychodni lub szpitalu. Wybrana suma ubezpieczenia powinna pokryć w całości koszty zdarzeń losowych, takich jak leczenie ambulatoryjne, diagnostyka i pobyt w szpitalu. Nie można też zapominać o wysokich kosztach ewentualnego transportu medycznego do kraju.

Każdy kibic jadący do Rosji powinien też posiadać NNW, które zapewni mu rekompensatę finansową za ewentualny uszczerbek na zdrowiu. Przydatne będzie również turystyczne OC, chroniące od ewentualnych szkód wyrządzonych osobom trzecim przez kibica bądź jego najbliższych. Aviva radzi też, aby zadbać o ubezpieczenie bagażu i przypomina, że w przypadku wyjazdu do Rosji ubezpieczenie z zakresem terytorialnym Europa działa tylko w jej europejskiej części. Kibic, który będzie podróżował po całym kraju, powinien wykupić szerszą opcję terytorialną obejmującą cały świat.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Na ferie zimowe tylko z polisą

Na ferie zimowe tylko z polisą

Czy warto wykupić ubezpieczenie laptopa?

Czy warto wykupić ubezpieczenie laptopa?

Opóźniony rejestr agentów?

Opóźniony rejestr agentów?