PZU: liczba szkód po nawałnicach przekroczy 30 tys.

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 22.08.2017, w kategorii:

Dotychczas poszkodowani po ostatnich nawałnicach zgłosili do PZU ponad 22 tys. szkód. Zakład ubezpieczeń szacuje, że liczba znacznie przekroczy 30 tys. Na ten moment najwięcej zgłoszeń pochodzi z woj. wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Od 11 do 15 sierpnia poszkodowani zgłosili do PZU aż 16 tys. szkód majątkowych i rolnych oraz ponad 6 tys. szkód komunikacyjnych. Zdecydowana większość z tych zdarzeń była skutkiem nawałnic, które przeszły nad Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia. Dwa dni później ubezpieczyciel poinformował, że liczba zgłoszonych szkód po nawałnicach przekroczyła 22 tys. Według szacunków ogółem szkody spowodowane przez gwałtowne zjawiska pogodowe zgłaszane do PZU mają znacznie przekroczyć 30 tys. Najwięcej zgłoszeń pochodziło z województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Ponadto wiele z nich odnotowano również w województwie pomorskim, gdzie nawałnice spowodowały największe szkody. Przedstawiciele firmy wyjaśniają, że z tego regionu spodziewany jest w najbliższych dniach największy przyrost wniosków. Wynika to z faktu, że z uwagi na brak prądu kontakt z ubezpieczycielem był utrudniony, ponadto poszkodowani w pierwszej kolejności zabezpieczają swój majątek.

W komunikatach prasowych największy w kraju ubezpieczyciel wyjaśnia, że podjęte zostały specjalne działania, których celem jest jak najszybsza pomoc poszkodowanym w nawałnicach. PZU m.in. wdrożyło procedurę zarządzania kryzysowego, podwoiło liczbę konsultantów na infolinii i maksymalnie skrócono czas zgłaszania szkody. Ponadto ubezpieczyciel zachęca poszkodowanych, by po udokumentowaniu strat (nawet robiąc zdjęcie np. przy pomocy telefonu komórkowego) jak najszybciej przystępowali do usuwania zniszczeń.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Maltańska wyprawa Superpolisy

Maltańska wyprawa Superpolisy

Ubezpieczenia dotarły do Bytomia

Ubezpieczenia dotarły do Bytomia

Jak jeździć żeby było bezpiecznie?

Jak jeździć żeby było bezpiecznie?