Jak zadbać o ubezpieczone mieszkanie?

2015-01-27 Każdy właściciel mieszkania decydując się na ubezpieczenie pragnie w razie szkody otrzymać pełne odszkodowanie. Niestety, nawet najlepsza polisa nie

Dominika Woźniak Dominika Woźniak
Opublikowano: 27.01.2015, w kategorii:

2015-01-27

Każdy właściciel mieszkania decydując się na ubezpieczenie pragnie w razie szkody otrzymać pełne odszkodowanie. Niestety, nawet najlepsza polisa nie pomoże, jeśli domownicy nie zadbają o odpowiednią ochronę mieszkania. Przedstawiciele Gothaer przypominają, że należy dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Obowiązkiem posiadaczy polisy jest zapewnienie zabezpieczenia przed włamaniem
i kradzieżą. Niezastosowanie się do zapisów umowy może przekreślić szanse na otrzymanie odszkodowania, pomimo regularnego opłacania składek.

 

Bazując na własnych doświadczeniach Ubezpieczyciel podpowiada, że szczególną uwagę należy zwrócić by zamykać okna w domu lub pomieszczeniu, które do niego prowadzi. Pozostawianie uchylonego okna lub drzwi balkonowych to jeden z najczęściej popełnianych błędów właścicieli mieszkań. Nawet jeśli pozostawione otwarte okno jest niewielkie, to i tak ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania, gdy okaże się, że dzięki niemu złodziej znalazł się w pomieszczeniu.

 

Właściciele mieszkań powinni również zwrócić uwagę na odpowiednią ochronę kluczy, zarówno oryginalnych, jak i zapasowych. Pozostawianie ich pod wycieraczką lub za doniczką może znacznie ułatwić dostęp do mieszkania osobom trzecim. W takim wypadku złodziej nie pozostawia śladów włamania, co dla ubezpieczyciela może być podstawą do odmówienia wypłaty odszkodowania. Ponadto posiadacze nieruchomości by uniknąć zagrożenia mają obowiązek dbać o konserwacje przewodów, instalacji i urządzeń w nich wykorzystywanych. Stosowanie się do tych zaleceń znacząco podniesie szansę na unikniecie szkody, a w razie jej zaistnienia umożliwi wypłatę pełnej sumy świadczeń.

 DW

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

OC znów rentowne

OC znów rentowne

Mówi się w branży

Mówi się w branży

Po nowym roku podwyżki OC kierowców nieuniknione?

Po nowym roku podwyżki OC kierowców nieuniknione?