Jak zadbać o ubezpieczone mieszkanie?

2015-01-27 Każdy właściciel mieszkania decydując się na ubezpieczenie pragnie w razie szkody otrzymać pełne odszkodowanie. Niestety, nawet najlepsza polisa nie

Dominika Woźniak Dominika Woźniak
Opublikowano: 27.01.2015, w kategorii:

2015-01-27

Każdy właściciel mieszkania decydując się na ubezpieczenie pragnie w razie szkody otrzymać pełne odszkodowanie. Niestety, nawet najlepsza polisa nie pomoże, jeśli domownicy nie zadbają o odpowiednią ochronę mieszkania. Przedstawiciele Gothaer przypominają, że należy dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Obowiązkiem posiadaczy polisy jest zapewnienie zabezpieczenia przed włamaniem
i kradzieżą. Niezastosowanie się do zapisów umowy może przekreślić szanse na otrzymanie odszkodowania, pomimo regularnego opłacania składek.

 

Bazując na własnych doświadczeniach Ubezpieczyciel podpowiada, że szczególną uwagę należy zwrócić by zamykać okna w domu lub pomieszczeniu, które do niego prowadzi. Pozostawianie uchylonego okna lub drzwi balkonowych to jeden z najczęściej popełnianych błędów właścicieli mieszkań. Nawet jeśli pozostawione otwarte okno jest niewielkie, to i tak ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania, gdy okaże się, że dzięki niemu złodziej znalazł się w pomieszczeniu.

 

Właściciele mieszkań powinni również zwrócić uwagę na odpowiednią ochronę kluczy, zarówno oryginalnych, jak i zapasowych. Pozostawianie ich pod wycieraczką lub za doniczką może znacznie ułatwić dostęp do mieszkania osobom trzecim. W takim wypadku złodziej nie pozostawia śladów włamania, co dla ubezpieczyciela może być podstawą do odmówienia wypłaty odszkodowania. Ponadto posiadacze nieruchomości by uniknąć zagrożenia mają obowiązek dbać o konserwacje przewodów, instalacji i urządzeń w nich wykorzystywanych. Stosowanie się do tych zaleceń znacząco podniesie szansę na unikniecie szkody, a w razie jej zaistnienia umożliwi wypłatę pełnej sumy świadczeń.

 DW

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Kwiecień 2018

Kwiecień 2018

Czasowe wyrejestrowanie pojazdu. Będzie możliwe?

Czasowe wyrejestrowanie pojazdu. Będzie możliwe?

Ubezpieczeni płacą za komunikacyjne wypadki sprzed lat

Ubezpieczeni płacą za komunikacyjne wypadki sprzed lat