Historia ubezpieczenia samochodu – gdzie i jak ją sprawdzić

Sprawdzenie historii własnego OC w UFG jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich właścicieli pojazdów zarejestrowanych w Polsce

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 16.07.2016, w kategorii:

Wielu kierowców zastanawia się, czy możliwe jest sprawdzenie historii szkód OC pojazdu. Dzięki nowej funkcjonalności portalu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) można to zrobić bez wychodzenia z domu. Dzięki możliwości sprawdzenia online informacji o swojej polisie (w tym również daty jej ważności), kierowcy posiadają tę samą wiedzę co ubezpieczyciele.

W tym poradniku znajdziesz instrukcję, jak sprawdzić historię ubezpieczenia OC. Dowiesz się także, gdzie dostępna jest historia szkód pojazdu.

Gdzie i jak sprawdzić historię ubezpieczenia OC?

Od 2016 r. dostępna jest nowa funkcjonalność portalu UFG – sprawdzenie historii ubezpieczenia OC pojazdu. Dzięki temu każdy właściciel pojazdu ma dostęp do informacji o swoich polisach z ostatnich lat oraz wypłaconych z nich odszkodowaniach. Co więcej, na stronie UFG dostępny jest także formularz, który pozwala na uzyskanie informacji, czy i gdzie ubezpieczony jest dany pojazd. To opcja pozwalająca uzyskać niezbędne informacje np. poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym.

Aby sprawdzić informacje o ubezpieczeniu, wystarczy się zalogować na portalu www.ufg.pl. Funkcja ta dostępna jest wyłącznie po zarejestrowaniu i uwierzytelnieniu profilu posiadacza pojazdu na portalu Funduszu.

Historia ubezpieczenia samochodu. Kto ma do niej dostęp?

Zastanawiasz się, komu udostępniana jest historia OC? W Polsce do informacji o posiadanej polisie dostęp ma każdy posiadacz auta, motocykla i ciągnika. Historia ubezpieczenia OC jest dostępna bezpłatnie.

UFG zachęca właścicieli pojazdów do pobrania ich historii OC z ogólnopolskiej bazy polis. Prowadząc działania informacyjne Fundusz podkreśla, jak ważne jest posiadanie wiedzy na temat swojego OC. Znajomość historii ciągłości ubezpieczenia czy świadomość zaistniałych szkód są istotne przede wszystkim w momencie, gdy dokonywana jest kalkulacja składki OC. Dotychczas wiedzę o naszym ubezpieczeniu posiadały jedynie towarzystwa ubezpieczeniowe.

Dzięki bazie UFG mamy dokładnie taką samą wiedzę jak ubezpieczyciele. Możemy się także upewnić, że historia ubezpieczenia pojazdu jest kompletna i uzyskać informacje na temat dokładnej liczby spowodowanych szkód, wypadków czy wysokości wypłaconych odszkodowań.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

PTUW nowym ubezpieczycielem w ofercie Superpolisy

PTUW nowym ubezpieczycielem w ofercie Superpolisy

Łódzcy kierowcy płacą dużo za polisę OC. Od czego to zależy ?

Łódzcy kierowcy płacą dużo za polisę OC. Od czego to zależy ?

Różnice w cenie ubezpieczeń mieszkań

Różnice w cenie ubezpieczeń mieszkań