Aktualności16 lipca 2016

Historia ubezpieczenia samochodu – gdzie i jak ją sprawdzić

Wielu kierowców zastanawia się, czy możliwe jest sprawdzenie historii szkód OC pojazdu. Dzięki nowej funkcjonalności portalu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) można to zrobić bez wychodzenia z domu. Dzięki możliwości sprawdzenia online informacji o swojej polisie (w tym również daty jej ważności), kierowcy posiadają tę samą wiedzę co ubezpieczyciele.

W tym poradniku znajdziesz instrukcję, jak sprawdzić historię ubezpieczenia OC. Dowiesz się także, gdzie dostępna jest historia szkód pojazdu.

Gdzie i jak sprawdzić historię ubezpieczenia OC?

Od 2016 r. dostępna jest nowa funkcjonalność portalu UFG – sprawdzenie historii ubezpieczenia OC pojazdu. Dzięki temu każdy właściciel pojazdu ma dostęp do informacji o swoich polisach z ostatnich lat oraz wypłaconych z nich odszkodowaniach. Co więcej, na stronie UFG dostępny jest także formularz, który pozwala na uzyskanie informacji, czy i gdzie ubezpieczony jest dany pojazd. To opcja pozwalająca uzyskać niezbędne informacje np. poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym.

Aby sprawdzić informacje o ubezpieczeniu, wystarczy się zalogować na portalu www.ufg.pl. Funkcja ta dostępna jest wyłącznie po zarejestrowaniu i uwierzytelnieniu profilu posiadacza pojazdu na portalu Funduszu.

Historia ubezpieczenia samochodu. Kto ma do niej dostęp?

Zastanawiasz się, komu udostępniana jest historia OC? W Polsce do informacji o posiadanej polisie dostęp ma każdy posiadacz auta, motocykla i ciągnika. Historia ubezpieczenia OC jest dostępna bezpłatnie.

UFG zachęca właścicieli pojazdów do pobrania ich historii OC z ogólnopolskiej bazy polis. Prowadząc działania informacyjne Fundusz podkreśla, jak ważne jest posiadanie wiedzy na temat swojego OC. Znajomość historii ciągłości ubezpieczenia czy świadomość zaistniałych szkód są istotne przede wszystkim w momencie, gdy dokonywana jest kalkulacja składki OC. Dotychczas wiedzę o naszym ubezpieczeniu posiadały jedynie towarzystwa ubezpieczeniowe.

Dzięki bazie UFG mamy dokładnie taką samą wiedzę jak ubezpieczyciele. Możemy się także upewnić, że historia ubezpieczenia pojazdu jest kompletna i uzyskać informacje na temat dokładnej liczby spowodowanych szkód, wypadków czy wysokości wypłaconych odszkodowań.

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 16 maja 2017

Za mandat zapłacimy kartą

Czytaj dalej
Aktualności 8 sierpnia 2019

Komunikacja w 12 ratach UNIQA

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy