Historia ubezpieczenia samochodu – gdzie i jak ją sprawdzić

Sprawdzenie historii własnego OC w UFG jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich właścicieli pojazdów zarejestrowanych w Polsce

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 16.07.2016, w kategorii:

Wielu kierowców zastanawia się, czy możliwe jest sprawdzenie historii szkód OC pojazdu. Dzięki nowej funkcjonalności portalu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) można to zrobić bez wychodzenia z domu. Dzięki możliwości sprawdzenia online informacji o swojej polisie (w tym również daty jej ważności), kierowcy posiadają tę samą wiedzę co ubezpieczyciele.

W tym poradniku znajdziesz instrukcję, jak sprawdzić historię ubezpieczenia OC. Dowiesz się także, gdzie dostępna jest historia szkód pojazdu.

Gdzie i jak sprawdzić historię ubezpieczenia OC?

Od 2016 r. dostępna jest nowa funkcjonalność portalu UFG – sprawdzenie historii ubezpieczenia OC pojazdu. Dzięki temu każdy właściciel pojazdu ma dostęp do informacji o swoich polisach z ostatnich lat oraz wypłaconych z nich odszkodowaniach. Co więcej, na stronie UFG dostępny jest także formularz, który pozwala na uzyskanie informacji, czy i gdzie ubezpieczony jest dany pojazd. To opcja pozwalająca uzyskać niezbędne informacje np. poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym.

Aby sprawdzić informacje o ubezpieczeniu, wystarczy się zalogować na portalu www.ufg.pl. Funkcja ta dostępna jest wyłącznie po zarejestrowaniu i uwierzytelnieniu profilu posiadacza pojazdu na portalu Funduszu.

Historia ubezpieczenia samochodu. Kto ma do niej dostęp?

Zastanawiasz się, komu udostępniana jest historia OC? W Polsce do informacji o posiadanej polisie dostęp ma każdy posiadacz auta, motocykla i ciągnika. Historia ubezpieczenia OC jest dostępna bezpłatnie.

UFG zachęca właścicieli pojazdów do pobrania ich historii OC z ogólnopolskiej bazy polis. Prowadząc działania informacyjne Fundusz podkreśla, jak ważne jest posiadanie wiedzy na temat swojego OC. Znajomość historii ciągłości ubezpieczenia czy świadomość zaistniałych szkód są istotne przede wszystkim w momencie, gdy dokonywana jest kalkulacja składki OC. Dotychczas wiedzę o naszym ubezpieczeniu posiadały jedynie towarzystwa ubezpieczeniowe.

Dzięki bazie UFG mamy dokładnie taką samą wiedzę jak ubezpieczyciele. Możemy się także upewnić, że historia ubezpieczenia pojazdu jest kompletna i uzyskać informacje na temat dokładnej liczby spowodowanych szkód, wypadków czy wysokości wypłaconych odszkodowań.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Segment ubezpieczeń zdrowotnych wciąż rośnie

Segment ubezpieczeń zdrowotnych wciąż rośnie

Jaką ochronę na wypadek poważnej choroby zapewnić może ubezpieczenie?

Jaką ochronę na wypadek poważnej choroby zapewnić może ubezpieczenie?

UFG podsumowuje ubiegły rok

UFG podsumowuje ubiegły rok