Strefa Agenta27 marca 2019

Media o nas – marzec 2019

Wprowadzone lub planowane zmiany w prawie to zawsze nośny temat w mediach. W marcu dobrze było to widać na przykładzie rozważanych przez Ministerstwo Środowiska ostrzejszych przepisów dotyczących emisji spalin.

Ministerstwo Środowiska w lutym potwierdziło, że zamierza dokręcić ekologiczną śrubę. Jak? Wprowadzając zmiany w przepisach dotyczących emisji spalin, które mają objąć m.in. bardziej restrykcyjne „prześwietlanie” aut na stacjach diagnostycznych. Skuteczniejsze ma stać się wyłapywanie kierowców jeżdżących bez filtra DPF, ale nowe regulacje mogą okazać się zbyt restrykcyjne także dla aut, które dziś bez żadnych kontrowersji przechodzą przeglądy. Eksperci przewidują, że wiele pojazdów nie dostanie pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jaki ma to związek z ubezpieczeniami. Bo okazuje się, że ma niemały… W przypadku OC brak badań technicznych nie wpływa na odpowiedzialność ubezpieczyciela, ale niemal wszystkie firmy mają w OWU autocasco zapis, że bez przeglądu o odszkodowanie może być trudno (jeśli szkoda była powiązana ze stanem technicznym auta).

Sądząc po liście publikacji, dobrze trafiliśmy z tym tematem. Podchwyciły go zarówno ważne media lokalne (Dziennik Wschodni z Lublina i Dziennik Polski z Krakowa), jak i szereg internetowych serwisów motoryzacyjnych i ogólnoinformacyjnych, w tym: Fakt.pl, Moto.pl, Auto-Swiat.pl czy duży trójmiejski portal Moto3m.pl.

Dziennikarze korzystali też z naszych komentarzy w innych tematach, np. w finansowym serwisie Prnews.pl tłumaczyliśmy, jak działa nasz system sprzedażowy, a Gazeta Krakowska opublikowała nasze opinie o cenach OC w 2019 roku.

JN

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Strefa Agenta 27 września 2019

Mówi się w branży

Czytaj dalej
Strefa Agenta 23 września 2015

Spox, czyli wakacje z Superpolisa.pl

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy