Aktualności27 marca 2019

Media o nas – marzec 2019

Wprowadzone lub planowane zmiany w prawie to zawsze nośny temat w mediach. W marcu dobrze było to widać na przykładzie rozważanych przez Ministerstwo Środowiska ostrzejszych przepisów dotyczących emisji spalin.

Ministerstwo Środowiska w lutym potwierdziło, że zamierza dokręcić ekologiczną śrubę. Jak? Wprowadzając zmiany w przepisach dotyczących emisji spalin, które mają objąć m.in. bardziej restrykcyjne „prześwietlanie” aut na stacjach diagnostycznych. Skuteczniejsze ma stać się wyłapywanie kierowców jeżdżących bez filtra DPF, ale nowe regulacje mogą okazać się zbyt restrykcyjne także dla aut, które dziś bez żadnych kontrowersji przechodzą przeglądy. Eksperci przewidują, że wiele pojazdów nie dostanie pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jaki ma to związek z ubezpieczeniami. Bo okazuje się, że ma niemały… W przypadku OC brak badań technicznych nie wpływa na odpowiedzialność ubezpieczyciela, ale niemal wszystkie firmy mają w OWU autocasco zapis, że bez przeglądu o odszkodowanie może być trudno (jeśli szkoda była powiązana ze stanem technicznym auta).

Sądząc po liście publikacji, dobrze trafiliśmy z tym tematem. Podchwyciły go zarówno ważne media lokalne (Dziennik Wschodni z Lublina i Dziennik Polski z Krakowa), jak i szereg internetowych serwisów motoryzacyjnych i ogólnoinformacyjnych, w tym: Fakt.pl, Moto.pl, Auto-Swiat.pl czy duży trójmiejski portal Moto3m.pl.

Dziennikarze korzystali też z naszych komentarzy w innych tematach, np. w finansowym serwisie Prnews.pl tłumaczyliśmy, jak działa nasz system sprzedażowy, a Gazeta Krakowska opublikowała nasze opinie o cenach OC w 2019 roku.

JN

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę