Turyści chcą się ubezpieczać od terroryzmu

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 07.07.2017, w kategorii:

Polacy wybierający się na zagraniczne wakacje coraz częściej są zainteresowani ubezpieczeniem na wypadek zdarzeń powstałych wskutek ataków terroru. Standardowo ryzyko terroryzmu jest wyłączone z ochrony polisy turystycznej, ale część towarzystw ubezpieczeniowych umożliwia dodanie go do zawieranej umowy.

Terroryzm jest realnym zagrożeniem bezpieczeństwa, które coraz częściej wpisuje się w krajobraz całego kontynentu. W związku z tym ubezpieczyciele obserwują duże zainteresowanie możliwością włączenia ryzyka ataków terroru do polisy turystycznej. Przedstawiciel Compensy przyznaje, że klienci firmy nie tylko pytają o taką możliwość, ale faktycznie chcą z niej korzystać. Dodaje także, że dodatkowa ochrona wiąże się z niewielką opłatą.

Warto wiedzieć, że w przypadku rozszerzenia ubezpieczenia turystycznego o klauzulę aktów terroru, obejmie ona zdarzenia powstałe na całym świecie, poza państwami, w odniesieniu do których w dniu rozpoczęcia podróży Ministerstwo Spraw Zagranicznych zalecało na swojej stronie internetowej całkowitą rezygnację z wyjazdu (status „nie podróżuj”) lub natychmiastowe ich opuszczenie (status „opuść natychmiast”). Ochrona ubezpieczeniowa, podobnie jak w standardowej wersji polisy, będzie obejmowała głównie pokrycie kosztów leczenia i następstwa nieszczęśliwych wypadków.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

„Gdy jedziesz autem na wakacje za granicę” – Echo Dnia – Podkarpacie

„Gdy jedziesz autem na wakacje za granicę” – Echo Dnia – Podkarpacie

Podwyżka OC po nowym roku?!

Podwyżka OC po nowym roku?!

Targi pomysłów na biznes – Własny Biznes Franchising

Targi pomysłów na biznes – Własny Biznes Franchising