Ubezpiecz się na wypadek pechowego piątku

Powołując się na policyjne statystyki nie ma wątpliwości, piątki to dla kierowców najniebezpieczniejszy dzień tygodnia. Z opublikowanych danych wynika, że

Dominika Woźniak Dominika Woźniak
Opublikowano: 13.02.2015, w kategorii:

Powołując się na policyjne statystyki nie ma wątpliwości, piątki to dla kierowców najniebezpieczniejszy dzień tygodnia. Z opublikowanych danych wynika, że z ogółu 35 847 wypadków drogowych, jakie miały miejsce w 2013 r., aż 5965 zdarzeń wydarzyło się właśnie tego dnia. To przeszło 16 % wszystkich zanotowanych zdarzeń. Przyczyn tego stanu rzeczy należy szukać w wzmożonym ruchu drogowym przed weekendem. Jednak dla porównania przytoczyć można dane dotyczące poniedziałków, które są już mniej pechowe – w ubiegłym roku tego dnia na ulicach niebezpiecznych zdarzeń odnotowano o przeszło 700 mniej.

 

Dane zebrane przez towarzystwa ubezpieczeniowe potwierdzają, że w piątki wypadające 13 dnia miesiąca ubezpieczenie komunikacyjne bywa bardziej przydatne.
W opublikowanym przez „Rzeczpospolitą” artykule Biuro Likwidacji Szkód Gothaer przygotowało zestawienie porównując piątki 13-ego z „zwykłymi piątkami”. Wynika z niego, że z danych za ostatnie pięć lat, w piątki powszechnie uważane za pechowe, towarzystwo ubezpieczeń odnotowało łącznie 1198 zgłoszeń. To o 6% więcej zgłoszeń niż miało miejsce tego dnia przypadającego w 20-tym dniu miesiąca. Warto zaznaczyć, że pod uwagę zostały wzięte wszystkie szkody likwidowane w ramach ochrony obowiązkowego ubezpieczenia OC i dobrowolnego ubezpieczenia AC.

 

 

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ubezpieczyciele zapłacą za prywatne leczenie

Ubezpieczyciele zapłacą za prywatne leczenie

Jak zaprezentować produkt, żeby klient go kupił?

Jak zaprezentować produkt, żeby klient go kupił?

2014-12-17 PZU rozbuduje biznes zdrowotny

2014-12-17 PZU rozbuduje biznes zdrowotny