Aktualności13 lutego 2015

Ubezpiecz się na wypadek pechowego piątku

Powołując się na policyjne statystyki nie ma wątpliwości, piątki to dla kierowców najniebezpieczniejszy dzień tygodnia. Z opublikowanych danych wynika, że z ogółu 35 847 wypadków drogowych, jakie miały miejsce w 2013 r., aż 5965 zdarzeń wydarzyło się właśnie tego dnia. To przeszło 16 % wszystkich zanotowanych zdarzeń. Przyczyn tego stanu rzeczy należy szukać w wzmożonym ruchu drogowym przed weekendem. Jednak dla porównania przytoczyć można dane dotyczące poniedziałków, które są już mniej pechowe – w ubiegłym roku tego dnia na ulicach niebezpiecznych zdarzeń odnotowano o przeszło 700 mniej.

 

Dane zebrane przez towarzystwa ubezpieczeniowe potwierdzają, że w piątki wypadające 13 dnia miesiąca ubezpieczenie komunikacyjne bywa bardziej przydatne.
W opublikowanym przez „Rzeczpospolitą” artykule Biuro Likwidacji Szkód Gothaer przygotowało zestawienie porównując piątki 13-ego z „zwykłymi piątkami”. Wynika z niego, że z danych za ostatnie pięć lat, w piątki powszechnie uważane za pechowe, towarzystwo ubezpieczeń odnotowało łącznie 1198 zgłoszeń. To o 6% więcej zgłoszeń niż miało miejsce tego dnia przypadającego w 20-tym dniu miesiąca. Warto zaznaczyć, że pod uwagę zostały wzięte wszystkie szkody likwidowane w ramach ochrony obowiązkowego ubezpieczenia OC i dobrowolnego ubezpieczenia AC.

 

 

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę