Ubezpiecz się na wypadek pechowego piątku

Powołując się na policyjne statystyki nie ma wątpliwości, piątki to dla kierowców najniebezpieczniejszy dzień tygodnia. Z opublikowanych danych wynika, że

Dominika Woźniak Dominika Woźniak
Opublikowano: 13.02.2015, w kategorii:

Powołując się na policyjne statystyki nie ma wątpliwości, piątki to dla kierowców najniebezpieczniejszy dzień tygodnia. Z opublikowanych danych wynika, że z ogółu 35 847 wypadków drogowych, jakie miały miejsce w 2013 r., aż 5965 zdarzeń wydarzyło się właśnie tego dnia. To przeszło 16 % wszystkich zanotowanych zdarzeń. Przyczyn tego stanu rzeczy należy szukać w wzmożonym ruchu drogowym przed weekendem. Jednak dla porównania przytoczyć można dane dotyczące poniedziałków, które są już mniej pechowe – w ubiegłym roku tego dnia na ulicach niebezpiecznych zdarzeń odnotowano o przeszło 700 mniej.

 

Dane zebrane przez towarzystwa ubezpieczeniowe potwierdzają, że w piątki wypadające 13 dnia miesiąca ubezpieczenie komunikacyjne bywa bardziej przydatne.
W opublikowanym przez „Rzeczpospolitą” artykule Biuro Likwidacji Szkód Gothaer przygotowało zestawienie porównując piątki 13-ego z „zwykłymi piątkami”. Wynika z niego, że z danych za ostatnie pięć lat, w piątki powszechnie uważane za pechowe, towarzystwo ubezpieczeń odnotowało łącznie 1198 zgłoszeń. To o 6% więcej zgłoszeń niż miało miejsce tego dnia przypadającego w 20-tym dniu miesiąca. Warto zaznaczyć, że pod uwagę zostały wzięte wszystkie szkody likwidowane w ramach ochrony obowiązkowego ubezpieczenia OC i dobrowolnego ubezpieczenia AC.

 

 

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Język korzyści w pigułce: dozuj informacje i mów zrozumiale (część II)

Język korzyści w pigułce: dozuj informacje i mów zrozumiale (część II)

Ubezpieczenie turystyczne szansą na cross-selling

Ubezpieczenie turystyczne szansą na cross-selling

„Ta sama usługa w wielu wariantach” – Rzeczpospolita

„Ta sama usługa w wielu wariantach” – Rzeczpospolita