Aktualności14 lipca 2017

Ubezpieczenie na wakacyjny wyjazd zarobkowy

Przedsiębiorczy nastolatkowie i studenci chętnie wykorzystują letnie miesiące na znalezienie wakacyjnej pracy. Osoby decydujące się na podjęcie pracy za granicą nie powinny zapominać o kosztach opieki medycznej w danym kraju. Aby nie narażać się na straty, warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie.

Rozpoczął się sezon wakacyjnych wyjazdów zarobkowych. Spora część osób poszukujących zajęcia na okres letni decyduje się podjąć pracę za granicą. Żeby taki wyjazd nie naraził nas na nieprzewidziane koszty, należy zainteresować się kwestią opieki medycznej w danym kraju. Niezbędna będzie Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Należy jednak mieć świadomość, że nie jest ona gwarancją bezpłatnej opieki, a jedynie uprawnia do odzyskania części poniesionych kosztów. Ponadto EKUZ uprawnia do korzystania z pomocy medycznej na takich samych zasadach, jakie obowiązują mieszkańców danego kraju, a części świadczeń z zasady nie obejmuje np. transportu medycznego do Polski. Dlatego wyjeżdżając na zagranicę do pracy, warto zdecydować się na prywatne ubezpieczenie.

Dobrym rozwiązaniem dla zarobkowego emigranta będzie nabycie odpowiedniej polisy turystycznej. Najważniejszym elementem polisy będzie ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą oraz następstw nieszczęśliwych wypadków, które może obejmować również zdarzenia powstałe w związku z wykonywa pracą. Dzięki temu można uniknąć m.in. wysokich kosztów leczenia w zagranicznym szpitalu.

Warto także rozważyć dodatkowe opcje, takie jak: OC w życiu prywatnym, dodatkowy pakiet assistance (zapewniający m.in. pomoc tłumacza czy organizację powrotu do Polski) oraz ubezpieczenie od utraty bagażu i ważnych dokumentów.

Kupując ubezpieczenie, koniecznie trzeba uprzedzić ubezpieczyciela o zamiarze podjęcia pracy. Wiąże się to z nieco wyższą ceną polisy, ale tylko w ten sposób możemy zapewnić sobie realną ochronę podczas zarobkowego wyjazdu.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy