Aktualności20 lutego 2019

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) podsumował stan rynku po trzech kwartałach

Jak wynika z „Raportu o stanie sektora ubezpieczeń po trzech kwartałach 2018 roku”, przygotowanego przez Departament Nadzoru Ubezpieczeniowego i Monitorowania Ryzyk Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF), na koniec trzech kwartałów 2018 roku wskaźniki wypłacalności przeważającej części zakładów ubezpieczeń i reasekuracji, czyli ZUiR plasowały się na wysokim i jednocześnie bezpiecznym poziomie.

W ciągu analizowanych trzech kwartałów ubiegłego roku towarzystwa ubezpieczeniowe uzyskały przychody sięgające 59,35 mld złotych. Największy udział osiągnęła składka przypisana brutto, która zajęła 78,02 proc. przychodów ogółem oraz przychody z lokat – 9,53 proc. przychodów ogółem.

Jak podano w opracowaniu UKNF, w trakcie trzech kwartałów 2018 roku, zakłady ubezpieczeniowe zebrały 6,24 mld złotych składek brutto z tytułu umów grupowych. Ważny wniosek analizy stanowił również wysoki poziom koncentracji mierzony wielkością składki przypisanej brutto, który jest widoczny w obu sektorach.

 WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 7 czerwca 2015

Jak mówić do klientów?

Czytaj dalej
Aktualności 29 lipca 2016

lipiec 2016

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę