Aktualności19 lutego 2015

„Doradzamy Kierowcom” w najczęściej spotykanych trudnościach

19.02.2015

Pomocą w najczęstszych formalnościach dokonywanych w związku z posiadaniem samochodu jest uruchomiony przez AXA mini serwis „Doradzamy Kierowcom”. Praktyczny poradnik poświęcony jest takim zagadnieniom, jak zakup, sprzedaż i rejestracja samochodu czy prawidłowe wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC.

Poradnik został podzielony na trzy części, pierwsza z nich skierowana jest do osób, które sprzedają bądź kupują pojazd. Zakładka ta podpowie m.in.:

  • Jak prawidłowo wypełnić umowę kupna–sprzedaży?
  • Jak przygotować auto do sprzedaży?
  • Na co zwrócić uwagę przy zakupie pojazdu?
  • Jak znaleźć nabywcę?
  • Jak wycenić pojazd?
  • Jakie formalności spełnić przy i po zakupie lub sprzedaży pojazdu?

W kolejnej części poradnika znajdują się informacje dla rejestrujących auto. Zamieszczone wskazówki dotyczą zarówno nowych samochodów, jak i świeżo zakupionych używanych pojazdów, aut sprowadzanych zza granicy czy zabytkowych.

Ostatnia zakładka będzie pomocna dla osób szukających informacji, dotyczących wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC w danej sytuacji oraz w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Udostępniona została również możliwość pobrania odpowiedniego wzoru wypowiedzenia.

BC

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy