„Doradzamy Kierowcom” w najczęściej spotykanych trudnościach

19.02.2015 Pomocą w najczęstszych formalnościach dokonywanych w związku z posiadaniem samochodu jest uruchomiony przez AXA mini serwis „Doradzamy Kierowcom”. Praktyczny poradnik poświęcony

Beata Czaplicka Beata Czaplicka
Opublikowano: 19.02.2015, w kategorii:

19.02.2015

Pomocą w najczęstszych formalnościach dokonywanych w związku z posiadaniem samochodu jest uruchomiony przez AXA mini serwis „Doradzamy Kierowcom”. Praktyczny poradnik poświęcony jest takim zagadnieniom, jak zakup, sprzedaż i rejestracja samochodu czy prawidłowe wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC.

Poradnik został podzielony na trzy części, pierwsza z nich skierowana jest do osób, które sprzedają bądź kupują pojazd. Zakładka ta podpowie m.in.:

  • Jak prawidłowo wypełnić umowę kupna–sprzedaży?
  • Jak przygotować auto do sprzedaży?
  • Na co zwrócić uwagę przy zakupie pojazdu?
  • Jak znaleźć nabywcę?
  • Jak wycenić pojazd?
  • Jakie formalności spełnić przy i po zakupie lub sprzedaży pojazdu?

W kolejnej części poradnika znajdują się informacje dla rejestrujących auto. Zamieszczone wskazówki dotyczą zarówno nowych samochodów, jak i świeżo zakupionych używanych pojazdów, aut sprowadzanych zza granicy czy zabytkowych.

Ostatnia zakładka będzie pomocna dla osób szukających informacji, dotyczących wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC w danej sytuacji oraz w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Udostępniona została również możliwość pobrania odpowiedniego wzoru wypowiedzenia.

BC

Polecane wpisy z tej kategorii

Mogą spodobać Ci się również

Za mało czasu na nowe wytyczne?

Za mało czasu na nowe wytyczne?

Liczba ataków terrorystyczny rośnie

Liczba ataków terrorystyczny rośnie

Bezpośrednia Likwidacja Szkód jeszcze sprawniejsza!

Bezpośrednia Likwidacja Szkód jeszcze sprawniejsza!