Aviva coraz bardziej cyfrowa

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 01.03.2019, w kategorii:

MojaAviva (serwis online) została wzbogacona o nową funkcjonalność – platformę online do zgłaszania szkód i roszczeń z AC. Na początku, w październiku 2018 r. taką możliwość uzyskali posiadacze ubezpieczeń na życie. Nowa opcja to kolejny krok Avivy na drodze do wprowadzenia automatycznej likwidacji w innych segmentach produktów ochronnych oraz Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK).

Serwis online MojaAviva to kluczowy element strategii cyfryzacji Avivy w Polsce, skierowany do klientów powszechnie korzystających z obsługi internetowej i mobilnej. Do częstszych kontaktów z ubezpieczycielem ma zachęcać klientów posiadanie stałego dostępu do bieżących informacji i korzystnych ofert oraz możliwość samoobsługi z każdego urządzenia – komputera, tabletu lub smartfona. W Mojej Avivie klienci mogą zarządzać swoimi ubezpieczeniami online oraz łatwo kupować i przedłużać polisy bez ponownego wpisywania tych samych danych. Ubezpieczyciel zmierza w ten sposób do zwiększenia częstotliwości kontaktów z klientami i zachęcenia ich do samoobsługi. Przy okazji może również zaproponować dodatkowe produkty po korzystnych cenach.

Najnowszym rozwiązaniem cyfrowym wdrożonym przez Avivę jest platforma online do zgłaszania szkód i roszczeń przez klientów, dostępna dla użytkowników MojejAvivy. Od października ub.r. rozwiązanie obejmuje uproszczoną ścieżkę rejestracji i likwidacji roszczeń online dla wybranych świadczeń z ubezpieczeń na życie, takich jak narodziny/adopcja dziecka, śmierć bliskich (małżonek, rodzice, dziecko), a od tego roku – uproszczoną ścieżkę rejestracji i likwidacji szkód komunikacyjnych z AC.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

OC będzie jeszcze tańsze dzięki narzędziom telematycznym

OC będzie jeszcze tańsze dzięki narzędziom telematycznym

Na wakacje samochodem. Czy wiesz jak za granicą zadziała Twoje ubezpieczenie?

Na wakacje samochodem. Czy wiesz jak za granicą zadziała Twoje ubezpieczenie?

Kosztowny brak rozwagi – Głos Pomorza – Słupsk

Kosztowny brak rozwagi – Głos Pomorza – Słupsk