Warta rozpoczyna testy rozpoznawania obrazu w likwidacji szkód

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 22.02.2019, w kategorii:

Warta rozpoczyna pilotażowe testy nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji w procesie rozpoznawania szkód pojazdów. Kompleksowe wdrożenie rozwiązania jest planowane na drugą połowę bieżącego roku.

Pierwsze prace nad wdrożeniem sztucznej inteligencji w tym procesie rozpoczęły się już lipcu ubiegłego roku. Początkowo został uruchomiony konkurs na dostawcę technologii Image Recognition. Spośród ośmiu oferentów, najlepsza okazała się firma Control Expert, która aktualnie wraz z Wartą rozpoczyna testowanie nowego narzędzia. Sprawdzane rozwiązanie będzie analizować zdjęcia szkód komunikacyjnych i na tej podstawie rozpoznawać uszkodzone elementy karoserii samochodów oraz szacować wartość odszkodowania. Testy będą prowadzone przez określoną grupę pracowników Warty.

 

Oprócz tego, Warta pracuje nad drugim rozwiązaniem wykorzystania sztucznej inteligencji. Towarzystwo ubezpieczeniowe planuje jeszcze w tym półroczu wprowadzić przyjmowanie zgłoszeń przez infolinię przez bot z wykorzystaniem rozpoznawania mowy, który ma na celu skrócenie czasu oczekiwania na przyjęcie sprawy.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Odszkodowanie po wypadku z zwierzęciem

Odszkodowanie po wypadku z zwierzęciem

Benefia i Yanosik nagrodzą kierowców

Benefia i Yanosik nagrodzą kierowców

Mężczyźni kupują to w sieci częściej niż kobiety…

Mężczyźni kupują to w sieci częściej niż kobiety…