Aktualności22 lutego 2019

Warta rozpoczyna testy rozpoznawania obrazu w likwidacji szkód

Warta rozpoczyna pilotażowe testy nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji w procesie rozpoznawania szkód pojazdów. Kompleksowe wdrożenie rozwiązania jest planowane na drugą połowę bieżącego roku.

Pierwsze prace nad wdrożeniem sztucznej inteligencji w tym procesie rozpoczęły się już lipcu ubiegłego roku. Początkowo został uruchomiony konkurs na dostawcę technologii Image Recognition. Spośród ośmiu oferentów, najlepsza okazała się firma Control Expert, która aktualnie wraz z Wartą rozpoczyna testowanie nowego narzędzia. Sprawdzane rozwiązanie będzie analizować zdjęcia szkód komunikacyjnych i na tej podstawie rozpoznawać uszkodzone elementy karoserii samochodów oraz szacować wartość odszkodowania. Testy będą prowadzone przez określoną grupę pracowników Warty.

 

Oprócz tego, Warta pracuje nad drugim rozwiązaniem wykorzystania sztucznej inteligencji. Towarzystwo ubezpieczeniowe planuje jeszcze w tym półroczu wprowadzić przyjmowanie zgłoszeń przez infolinię przez bot z wykorzystaniem rozpoznawania mowy, który ma na celu skrócenie czasu oczekiwania na przyjęcie sprawy.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 30 marca 2016

Kolejne wytyczne KNF-u

Czytaj dalej
Aktualności 21 kwietnia 2015

Jedna składka za OC na całej UE

Czytaj dalej
Aktualności 19 stycznia 2018

PZU wkracza w nową erę

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę