Aktualności8 lipca 2015

Warta z pomocą IT chce zwiększyć sprzedaż

Warta, jako kolejny z ubezpieczycieli, stawia na nowe rozwiązania IT, które mają być pomocne we wzmocnieniu pozycji rynkowej ubezpieczyciela.

Coraz więcej firm ubezpieczeniowych zauważa potrzebę inwestycji w nowe technologie. Warta jest kolejnym towarzystwem, które postanowiło zainwestować w nowoczesny system do sprzedaży polis.

U większości towarzystw proces wprowadzania nowego produktu na rynek wciąż trwa o wiele za długo, a rozwiązania związane z obsługą klienta bywają, delikatnie mówiąc, przestarzałe. Wynika to z faktu, że wielu polskich ubezpieczycieli woli adaptować dotychczasowe narzędzia do nowych rozwiązań i wymogów, niż je zmieniać. Wiąże się to bowiem z mniejszym ryzykiem i wydatkami. Do tej pory Wartę zaliczano do towarzystw, które nie inwestowały w informatyzację. Jedynym wyjątkiem był niedawno wdrożony system likwidacji szkód Guliwer.

PZU zaprezentuje nową strategię
fot. Nowoczesny system wpłynie na wyniki finansowe.

Jak informuje „Puls Biznesu”, na decyzję o sięgnięciu przez Wartę po nowe rozwiązania IT wpływ miały dwie kwestie: zapóźnienie technologiczne obecnego systemu wobec rozwiązań, z których korzystają konkurenci, oraz wymogi segmentu multiagencyjnego, oczekującego narzędzia zapewniającego prostą sprzedaż polis. Zapowiadane unowocześnienia mają wzmocnić pozycję rynkową ubezpieczyciela i w konsekwencji przełożyć się na lepsze wyniki finansowe.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 27 stycznia 2017

Rzecznik Finansowy

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy