Aktualności23 czerwca 2016

Wybierasz się na urlop z rodziną? Możesz liczyć na zniżkę na ubezpieczenie

Na łamach dzisiejszej „Rzeczpospolitej” opublikowany został artykuł o ubezpieczeniach na wakacyjne wyjazdy z dziećmi. Jak słusznie zauważa autorka tekstu, rodzinne wakacje łączą się z wieloma przygotowaniami i oznaczają sporo wydatków. Wśród nich znaleźć powinien się także zakup odpowiedniej polisy turystycznej. Ekspert Superpolisy wypowiada się w teksie, tłumacząc, co należy zrobić, aby otrzymać atrakcyjny rabat na polisę turystyczną dla rodziny.

shutterstock_261882539

Warto wiedzieć, że niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mogą zaproponować atrakcyjne zniżki dla rodzin z dziećmi. Niektórzy ubezpieczyciele nie mają w ofercie polis rodzinnych, ale są skłonni udzielić rabatu, gdy decydujemy się na polisę dla większej liczby osób. Jak tłumaczy nasz ekspert, ubezpieczenie dla spokrewnionych ze sobą osób może być nawet o kilkaset złotych tańsze niż w przypadku, gdy każdy z członków rodziny kupowałby polisę samodzielnie. Dlatego też decydując się na ubezpieczenie na wakacyjny wyjazd warto porównać wszystkie dostępne na rynku oferty i sprawdzić, które towarzystwo zaproponuje najkorzystniejszą.

Bez względu na to, czy rodzinną wycieczkę planujemy z biurem podróży czy organizujemy ją samodzielnie, warto zadbać o odpowiednią ochronę ubezpieczeniową. Dobra polisa turystyczna powinna uwzględniać dolegliwości i choroby osób wybierających się na urlop, a także planowane aktywności sportowe.

Co powinna zawierać dobra polisa na wakacje?

shutterstock_97358237Przede wszystkim należy zadbać, aby polisa posiadała odpowiednią sumę ubezpieczenia kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, a także OC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej turysty wyjeżdżającego na wakacje ma kluczowe znaczenie w przypadku wyjazdów z dziećmi, gdyż podczas zabawy nieświadomie mogą one wyrządzić komuś szkodę. W przypadku gdy dziecko np. zniszczy komuś aparat fotograficzny czy sprzęt sportowy lub z jego winy ktoś dozna obrażeń ciała, posiadane ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej umożliwi wypłatę odpowiedniego zadośćuczynienia.

Oprócz tego niezwykle ważne jest także – szczególnie w przypadku dalekich wyjazdów – uwzględnienie w ubezpieczeniu kosztów transportu medycznego do kraju. Istotnym zabezpieczeniem może okazać się również ochrona przed rezygnacją, odwołaniem lub przerwaniem uczestnictwa w imprezie turystycznej. Takie rozszerzenie polisy uchronią nas przed poniesieniem niechcianych wydatków w przypadku, gdy z powodu choroby któregoś z członków rodziny lub innych niezależnych od nas przyczyn nie będziemy mogli wyjechać, albo będziemy zmuszenie zakończyć podróż przed planowanym terminem.

Decydując się na ubezpieczenie wakacyjne warto także rozważyć usługi rodzinnego assistansce. Dzięki takiemu rozszerzeniu polisy, w przypadku gdy oboje rodziców zachoruje lub ulegnie wypadkowi, ubezpieczyciel przejmuje na siebie m.in. zorganizowanie transportu dzieci do domu, zapewnia opiekuna lub pokrywa koszty podróży osoby bliskiej, która w trakcie leczenia sprawować będzie opiekę. W ramach usług assistance ubezpieczyciel zagwarantować może również pokrycie kosztów wizyty rodzica w przypadku hospitalizacji dziecka.

Jeśli planujesz spędzić z najbliższymi aktywne wakacje i zamierzasz uprawiać sporty ekstremalne i o wysokim stopniu ryzyka, to potrzebny będzie poszerzony wariant polisy. Warto jeszcze przed wyjazdem sprawdzić, czy atrakcje, z których zamierzamy skorzystać podczas wyjazdu, znajdują się na liście aktywności o podwyższonym stopniu ryzyka. W przeciwnym razie ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania i pokrycia kosztów akcji ratunkowej.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 4 lutego 2015

PZU sprzedaje PZU Lietuva

Czytaj dalej
Aktualności 26 czerwca 2017

Historia OC dostępna online

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy