Aktualności4 grudnia 2015

Z polisą na stoku

Powoli zaczynamy planować zimowe wyjazdy – święta, sylwester i ferie. Mnogość ofert kusi obietnicą wypoczynku i niezapomnianych wrażeń. Chociaż z roku na rok rośnie świadomość Polaków o istocie ubezpieczenia przy wszelkiego rodzaju wyjazdach, to w dalszym ciągu wiele osób lekceważy zakup polisy turystycznej. O tym, dlaczego udając się na wyjazd na narty powinno się takie ubezpieczenie posiadać, przekonuje ekspert Compensy.

Wybór polisy na zimowy urlop uzależniony jest od docelowego miejsca podróży. Innej ochrony potrzebujemy podczas wyjazdu w polskie góry, inaczej zostanie skonstruowana polisa, która zapewni ochronę szusującym po alpejskich stokach. Ekspert towarzystwa ubezpieczeń Compensa tłumaczy, że będą się one różnić nie tylko sumami ubezpieczenia na poszczególne ryzyka, ale również zakresem ochrony.

Jeśli wybieramy się na narty w kraju, nie będzie konieczne ubezpieczenie kosztów leczenia, wystarczy zwykle posiadane ubezpieczenie zdrowotne. Z kolei tym, którzy planują zagraniczny wyjazd, ekspert radzi kupić polisę gwarantującą zwrot kosztów leczenia, niezależnie od tego, czy mają oni EKUZ. Posiadane podczas wyjazdu zagranicznego ubezpieczenie turystyczne jest istotne także dlatego, że pokryje ono koszty ratownictwa. Należy bowiem pamiętać, że wybierając się w Alpy i słowackie Tatry za organizację akcji ratowniczej i poszukiwania oraz nasz transport zapłacimy z własnej kieszeni.

Polisa turystyczna zapewnia także wsparcie w przypadku niemożliwości powrotu do kraju ze względu na wypadek, któremu uległ kierowca. W takim przypadku ubezpieczyciel zapewnia pomoc, przysyłając kierowcę zastępczego lub organizuje i pokrywa koszty powrotu do Polski. Dodatkowo, jeśli po doznanym wypadku odbywamy leczenie w szpitalu i musi być przy nas członek rodziny, to wówczas ubezpieczyciel pokryje koszty jego pobytu w hotelu.

Co więcej jeśli na stoku to my spowodujemy wypadek i ktoś ucierpi z naszej winy, może to być poważny cios dla naszej kieszeni. Odpowiednim zabezpieczeniem przed konsekwencjami finansowymi takich zdarzeń jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Uzupełnieniem powinna być ochrona w zakresie NNW gwarantująca świadczenia w razie doznania na stoku nieszczęśliwego wypadku.

To jedynie wybrane przykłady korzyści posiadania ochrony ubezpieczeniowej, jest ich więcej. Najkorzystniejszą cenowo i dopasowaną do swoich potrzeb polisę turystyczną znajdziecie przy pomocy naszej porównywarki.

 

BC

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 9 listopada 2015

W 2016 roku wzrosną kary za brak OC

Czytaj dalej
Aktualności 6 marca 2017

Skutki wandalizmu pod kontrolą

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę