Znamy się tylko z widzenia… i czas to zmienić! Cz. 3

Jakub Nowiński Jakub Nowiński
Opublikowano: 31.10.2018, w kategorii:

W tym numerze na pytania odpowiadają Monika Celmer z Iławy, Tomasz Wójtowicz z Puław i …. Czekamy na zgłoszenia kolejnych chętnych!

1. Masz w zanadrzu jakąś ciekawą anegdotę związaną z ubezpieczeniami?

Monika Celmer

Krótka rozmowa moich klientów przy zgłoszeniu szkody. Żona rozmawia z mężem: „Kochanie, mam dobre wieści – nie na darmo wykupiłeś AC do auta!”

Tomasz Wójtowicz

Miałem kiedyś wyjątkowo zapracowanego klienta. Nigdy nie miał czasu, by na spokojnie usiąść i porozmawiać jakie ubezpieczenie go interesuje. Kończyło mu się ubezpieczenie samochodu, więc zaproponowałem pakiet na auto z opcją pokaźnej zniżki na mieszkanie. Oczywiście oponował, mówiąc „po co mi to, wszystko jest nowe i sprawne, nic się nie stanie”. Po długich negocjacjach jednak udało mi się go przekonać do zawarcia ubezpieczenia na mieszkanie. Po upływie około pół roku ten pan do mnie zadzwonił z podziękowaniami za to, że przekonałem go do dodatkowej opcji. Okazało się, że jego żona nastawiła piekarnik i wyszła z dzieckiem na spacer. Doszło do zwarcia, w wyniku którego spaliła się większa część mieszkania. Uszkodzeniu uległy nawet sąsiednie lokale – koszt remontów ogromny. Na szczęście ubezpieczenie pokryło wszystkie straty, a ja zyskałem lojalnego klienta.

2. Co najbardziej cenisz sobie w ubezpieczeniach?

Monika Celmer

W ubezpieczeniach najbardziej cenię sobie sam fakt ochrony, która one zapewniają, oraz niesienie pomocy w trudnych sytuacjach. Wynika to z tego, że ubezpieczenia to umowy specyficzne, charakteryzujące się tym, że ich wykonanie następuje zwykle w najtrudniejszych momentach życia – w razie wypadku komunikacyjnego, śmierci, pożaru, czy kradzieży.

Tomasz Wójtowicz

W ubezpieczeniach najbardziej sobie cenię chęć współpracy po drugiej stronie, szczerość, łatwy kontakt, szybką i fachową pomoc, pracę z różnymi ciekawymi ludźmi.

3. Jakiego rodzaju ubezpieczenia uważasz za najbardziej przydatne w praktyce i dlaczego?

Monika Celmer

Najbardziej przydatnym ubezpieczeniem, które powinien mieć każdy z nas, jest ubezpieczenie na życie. Nasze zdrowie i bezpieczeństwo powinniśmy stawiać zawsze na pierwszym miejscu, mamy je tylko jedno. Ubezpieczenie na życie jest sposobem na zapewnienie swoim bliskim stabilizacji finansowej w razie kiedy nas zabraknie lub zachorujemy, a także gdy ubezpieczony był jedynym żywicielem rodziny.

Tomasz Wójtowicz

Za najbardziej przydatne ubezpieczenie w praktyce uważam OC w życiu prywatnym. Gwarancja rekompensaty szkód wyrządzonych osobom trzecim – zarówno w domu, jak i poza nim, w kraju i za granicami państwa – i to nie tylko przez ubezpieczonego, ale też jego dzieci czy zwierzęta, jest bardzo przydatnym i pragmatycznym rozwiązaniem.

 

JN

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Odszkodowania kosztorysowe bez VAT zatrzymają wzrost cen OC?

Odszkodowania kosztorysowe bez VAT zatrzymają wzrost cen OC?

Polska czołowym rynkiem ubezpieczeniowym Europy Środkowo-Wschodniej

Polska czołowym rynkiem ubezpieczeniowym Europy Środkowo-Wschodniej

Segment ubezpieczeń zdrowotnych wciąż rośnie

Segment ubezpieczeń zdrowotnych wciąż rośnie