Strefa Agenta31 października 2018

Znamy się tylko z widzenia… i czas to zmienić! Cz. 3

W tym numerze na pytania odpowiadają Monika Celmer z Iławy, Tomasz Wójtowicz z Puław i …. Czekamy na zgłoszenia kolejnych chętnych!

1. Masz w zanadrzu jakąś ciekawą anegdotę związaną z ubezpieczeniami?

Monika Celmer

Krótka rozmowa moich klientów przy zgłoszeniu szkody. Żona rozmawia z mężem: „Kochanie, mam dobre wieści – nie na darmo wykupiłeś AC do auta!”

Tomasz Wójtowicz

Miałem kiedyś wyjątkowo zapracowanego klienta. Nigdy nie miał czasu, by na spokojnie usiąść i porozmawiać jakie ubezpieczenie go interesuje. Kończyło mu się ubezpieczenie samochodu, więc zaproponowałem pakiet na auto z opcją pokaźnej zniżki na mieszkanie. Oczywiście oponował, mówiąc “po co mi to, wszystko jest nowe i sprawne, nic się nie stanie”. Po długich negocjacjach jednak udało mi się go przekonać do zawarcia ubezpieczenia na mieszkanie. Po upływie około pół roku ten pan do mnie zadzwonił z podziękowaniami za to, że przekonałem go do dodatkowej opcji. Okazało się, że jego żona nastawiła piekarnik i wyszła z dzieckiem na spacer. Doszło do zwarcia, w wyniku którego spaliła się większa część mieszkania. Uszkodzeniu uległy nawet sąsiednie lokale – koszt remontów ogromny. Na szczęście ubezpieczenie pokryło wszystkie straty, a ja zyskałem lojalnego klienta.

2. Co najbardziej cenisz sobie w ubezpieczeniach?

Monika Celmer

W ubezpieczeniach najbardziej cenię sobie sam fakt ochrony, która one zapewniają, oraz niesienie pomocy w trudnych sytuacjach. Wynika to z tego, że ubezpieczenia to umowy specyficzne, charakteryzujące się tym, że ich wykonanie następuje zwykle w najtrudniejszych momentach życia – w razie wypadku komunikacyjnego, śmierci, pożaru, czy kradzieży.

Tomasz Wójtowicz

W ubezpieczeniach najbardziej sobie cenię chęć współpracy po drugiej stronie, szczerość, łatwy kontakt, szybką i fachową pomoc, pracę z różnymi ciekawymi ludźmi.

3. Jakiego rodzaju ubezpieczenia uważasz za najbardziej przydatne w praktyce i dlaczego?

Monika Celmer

Najbardziej przydatnym ubezpieczeniem, które powinien mieć każdy z nas, jest ubezpieczenie na życie. Nasze zdrowie i bezpieczeństwo powinniśmy stawiać zawsze na pierwszym miejscu, mamy je tylko jedno. Ubezpieczenie na życie jest sposobem na zapewnienie swoim bliskim stabilizacji finansowej w razie kiedy nas zabraknie lub zachorujemy, a także gdy ubezpieczony był jedynym żywicielem rodziny.

Tomasz Wójtowicz

Za najbardziej przydatne ubezpieczenie w praktyce uważam OC w życiu prywatnym. Gwarancja rekompensaty szkód wyrządzonych osobom trzecim – zarówno w domu, jak i poza nim, w kraju i za granicami państwa – i to nie tylko przez ubezpieczonego, ale też jego dzieci czy zwierzęta, jest bardzo przydatnym i pragmatycznym rozwiązaniem.

 

JN

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Strefa Agenta 26 stycznia 2017

Mówi się w branży …

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę