Autocasco na godziny od AVIVA

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 03.07.2019, w kategorii:

Aviva w ramach nowej marki TERAZ by Aviva zaoferowała nowe rozwiązanie – AC na godziny dostępne w aplikacji na smartfony. Propozycję stworzono z myślą o kierowcach, którzy nie korzystają z samochodu regularnie i nie chcą decydować się na zakup AC na cały rok.

Ubezpieczyciel zebrał dane, z których wynika, że ponad 70% polskich kierowców jeździ bez autocasco, głównie ze względu na zbyt wysoką składkę oraz na wiek pojazdu.
Do tej pory nie było innej możliwości niż wykupienie ubezpieczenia na cały rok. M.in. z tego powodu kierowcy, którzy wyjeżdżają kilka razy w roku na weekendy, ferie czy święta do rodziny nie decydowali się na jego zakup.

Aviva jako pierwsza wprowadza AC na godziny z opcją rozszerzenia pakietu o assistance, z którego można skorzystać bez pośredników, przy użyciu wyłącznie aplikacji na telefon dostępnej w sklepie Google Play oraz w AppStore. Jedocześnie ubezpieczyciel podkreśla, że kierowcy korzystający z samochodów regularnie nie powinni rezygnować z polisy całorocznej.
TERAZ by Aviva pozwala ubezpieczyć samochód osobowy, terenowy lub van nie starszy niż 15 lat i warty maksymalnie 100 tys. zł na czas od 3 godzin do 30 dni. Produkt działa na terenie całej Europy z wyjątkiem Rosji, a w przypadku kradzieży również w Mołdawii, Ukrainie i Białorusi.

Składka wyceniana jest indywidualnie po zeskanowaniu kodu Aztec z dowodu rejestracyjnego. Średnia kwota, którą należy zapłacić za 6 godzin ubezpieczenia w Polsce dla 10 najpopularniejszych samochodów wynosi od 27 do 38 zł. Za granicą stawka mieści się pomiędzy 42 a 67 zł. Klient jeżdżący do tej pory bezszkodowo zapłaci mniej niż szkodowy kierowca. Wszystkie niezbędne informacje wraz z polisa dostępne są w aplikacji. Produkt można rozszerzyć o assistance. Za pomocą aplikacji można również zgłosić szkodę.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

czerwiec 2015

czerwiec 2015

Polisa na miłość

Polisa na miłość

„Jak dobrze kupić polisę OC oraz AC” – Echo Dnia Podkarpacie

„Jak dobrze kupić polisę OC oraz AC” – Echo Dnia Podkarpacie