Aktualności12 maja 2015

BLS dostępne w Gothaer

Od  11.05.2015r. kierowcy decydujący się na zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC w Gothaer mają możliwość obsługi szkody komunikacyjnej w ramach autorskiej usługi bezpośredniej likwidacji szkód. BLS według modelu Polskiej Izby Ubezpieczeń zostanie wprowadzony od połowy października.

Rozpoczynamy obsługę szkód komunikacyjnych naszych klientów w ramach modelu bezpośredniej likwidacji szkód. Jesteśmy dobrze przygotowani do tego procesu – braliśmy aktywny udział w pracach Polskiej Izby Ubezpieczeń nad BLS, a jednocześnie przez kilka ostatnich miesięcy prowadziliśmy proces wdrażania nowego rozwiązania w naszych wewnętrznych strukturach – informuje Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes zarządu Gothaer TU.

Z usługi BLS udostępnionej przez Gothaer skorzystać może każdy klient firmy posiadający umowę obowiązkowego OC samochodu. Dotyczy to także kierowców, którzy umowę ubezpieczenia zawarli przed 11 maja 2015 roku.

14772487_mWarto również podkreślić, że bezpośrednia likwidacja szkód w Gothaer jest autorskim projektem towarzystwa. BLS na zasadach wypracowanych przez PIU zacznie obowiązywać od 15 października tego roku. O przyjęcie takiego systemu wdrażania nowej usługi firma informowała już 30 marca podczas podpisywania umowy o przystąpieniu do przygotowanego przez Izbę modelu.

Od 1 kwietnia, na mocy tego porozumienia BLS dostępne jest w Concordii Ubezpieczenia, Ergo Hestii, PZU, UNIQA i Warcie. Od 1 lipca z ułatwionej likwidacji szkód skorzystać będzie można także w Avivie i Liberty Ubezpieczenia.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę