BLS dostępne w Gothaer

Od  11.05.2015r. kierowcy decydujący się na zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC w Gothaer mają możliwość obsługi szkody komunikacyjnej w ramach autorskiej

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 12.05.2015, w kategorii:

Od  11.05.2015r. kierowcy decydujący się na zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC w Gothaer mają możliwość obsługi szkody komunikacyjnej w ramach autorskiej usługi bezpośredniej likwidacji szkód. BLS według modelu Polskiej Izby Ubezpieczeń zostanie wprowadzony od połowy października.

Rozpoczynamy obsługę szkód komunikacyjnych naszych klientów w ramach modelu bezpośredniej likwidacji szkód. Jesteśmy dobrze przygotowani do tego procesu – braliśmy aktywny udział w pracach Polskiej Izby Ubezpieczeń nad BLS, a jednocześnie przez kilka ostatnich miesięcy prowadziliśmy proces wdrażania nowego rozwiązania w naszych wewnętrznych strukturach – informuje Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes zarządu Gothaer TU.

Z usługi BLS udostępnionej przez Gothaer skorzystać może każdy klient firmy posiadający umowę obowiązkowego OC samochodu. Dotyczy to także kierowców, którzy umowę ubezpieczenia zawarli przed 11 maja 2015 roku.

14772487_mWarto również podkreślić, że bezpośrednia likwidacja szkód w Gothaer jest autorskim projektem towarzystwa. BLS na zasadach wypracowanych przez PIU zacznie obowiązywać od 15 października tego roku. O przyjęcie takiego systemu wdrażania nowej usługi firma informowała już 30 marca podczas podpisywania umowy o przystąpieniu do przygotowanego przez Izbę modelu.

Od 1 kwietnia, na mocy tego porozumienia BLS dostępne jest w Concordii Ubezpieczenia, Ergo Hestii, PZU, UNIQA i Warcie. Od 1 lipca z ułatwionej likwidacji szkód skorzystać będzie można także w Avivie i Liberty Ubezpieczenia.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

lipiec 2017

lipiec 2017

Europejska mapa cen ubezpieczeń granicznych

Europejska mapa cen ubezpieczeń granicznych

„Czarny scenariusz?” – Motocykl

„Czarny scenariusz?” – Motocykl