Brytyjczycy częściej oszukują ubezpieczycieli

Przestępstwa ubezpieczeniowe popełniane przez Brytyjczyków na szkodę ubezpieczycieli zostały wycenione na 1,3 mld funtów

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 27.09.2016, w kategorii:

Z danych Association od British Insurers wynika, że brytyjscy ubezpieczyciele w ubiegłym roku wykryli 130 tys. fraudów. Co oznacza, że towarzystwa z Wysp odnotowywały średnio 2,5 tys. fałszywych roszczeń tygodniowo. Wynik ten jest aż o 6% wyższy od zanotowanego w roku 2014. Przestępstwa ubezpieczeniowe popełniane przez Brytyjczyków na szkodę ubezpieczycieli zostały wycenione na 1,3 mld funtów.

26,9 tys. przypadków wykrytych nieuczciwych roszczeń dotyczyło ubezpieczeń OC w życiu prywatnym. To o 36% więcej niż w 2014 r. Chodzi tu o szkody określane terminem „slip and trip”, czyli poślizgnięcia i potknięcia. Najwięcej, bo aż 70 tys., przypadków ujawnionych fraudów dotyczyło szkód zgłaszanych z ubezpieczeń komunikacyjnych. Jak wskazuje ABI skala wykrytych przestępstw ubezpieczeniowych pokazuje, że inwestowanie przez branżę 200 mln funtów rocznie w walkę z oszustami przynosi wymierne rezultaty.

Jak wyjaśnia James Dalton z ABI, branża ubezpieczeniowa niezmiennie będzie angażować się w ochronę uczciwych klientów. Przestrzega także przed dotkliwymi i długotrwałymi konsekwencjami dla wyłudzaczy. Zdaniem eksperta walka z fraudami to element szerszego spojrzenia na redukcję kosztów zaplanowaną przez ubezpieczycieli w taki sposób, aby uczciwi klienci mogli korzystać z najbardziej konkurencyjnych ofert.

Nie tylko Brytyjczycy zostali przyłapania na większej liczbie przypadków ubezpieczeniowych oszustw. Przypomnijmy, że według danych z ubiegłorocznego raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń wykrytych przestępstw nigdy jeszcze nie było w Polsce tak dużo. O pladze wyłudzeń pisaliśmy w tekście – Ubezpieczeniowi oszuści aktywni jak nigdy dotąd.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Polska mapa strachu – gdzie jeździ się najmniej bezpiecznie?

Polska mapa strachu – gdzie jeździ się najmniej bezpiecznie?

Warta idzie śladem PZU i buduje własną flotę aut zastępczych

Warta idzie śladem PZU i buduje własną flotę aut zastępczych

Ubezpieczenia zdrowotne cieszą się coraz większą popularnością

Ubezpieczenia zdrowotne cieszą się coraz większą popularnością