Aktualności17 stycznia 2017

Brytyjczycy płacą więcej za ubezpieczenia auta

Składki za polisy komunikacyjne rosną nie tylko w Polsce. Kierowcy z Wielkiej Brytanii także skarżą się na coraz wyższe ceny ubezpieczeń. W ciągu roku ceny OC na Wyspach wzrosły średnio o 14%, a przeciętny koszt polisy wynosi obecnie 767 funtów, czyli blisko 3830 zł – podaje „Rzeczpospolita”.

W opublikowanym na łamach dzisiejszej gazety artykule Reginy Skibińskiej dowiadujemy się, że nie tylko polscy kierowcy mają powód, aby uskarżać się na wzrost cen komunikacyjnych polis. Ceny polis dla kierowców rosną również w Wielkiej Brytanii. Najwyższą stawkę za OC muszą zapłacić Londyńczycy. Średnio jest to kwota rzędu 1237 funtów (ok. 6185 zł). W gazecie czytamy również, że – podobnie jak w Polsce – podwyżki najbardziej odczuwają młodzi Brytyjczycy. Średnia stawka za obowiązkową polisę dla 17-latka wynosi aż 2112 funtów (ok. 10560 zł).

Natomiast z najnowszego Car Insurance Price Index dowiadujemy się, że w Wielkiej Brytanii rosną także ceny AC. W ostatnim kwartale ubiegłego roku kierowcy z Wysp za polisę płacili więcej niż przed rokiem. Oparty na kompilacji danych z niemal 2 mln indywidualnych wycen indeks wskazuje, że wzrost wyniósł 4,1% (30 funtów). To nieco mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, kiedy to wzrost uplasował się na poziomie 6,9% (43 funty). Warto jednak dodać, że ceny AC w Wielkiej Brytanii rosną nieprzerwalnie od 2014 r.

Przypomnijmy, że z przygotowywanych przez nas cyklicznie rankingów wynika, że w Polsce podwyżki cen ubezpieczeń obserwujemy od początku 2015 roku. Sposobem na oszczędność na ubezpieczeniu niezmiennie jest porównanie wszystkich ofert na rynku i zakup najkorzystniejszej z nich.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 3 października 2016

Ubezpieczenia z UFK, co dalej?

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy