Coraz droższe polisy OC

Od początku roku możemy zaobserwować niekiedy nawet kilkudziesięcioprocentowy wzrost cen..

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 25.07.2016, w kategorii:

Na łamach piątkowej Gazety Wyborczej opublikowany został artykuł, w którym nasz ekspert, Bartłomiej Behnke wypowiada się na temat coraz droższych polis dla kierowców.  

 

Jak wspominaliśmy już wielokrotnie, podwyżki OC są nieuniknione. Od początku roku możemy zaobserwować niekiedy nawet kilkudziesięcioprocentowy wzrost cen obowiązkowego ubezpieczenia. W tym kontekście nasz ekspert miał okazję wypowiedzieć się w obszernym materiale Gazety Wyborczej. W tekście znalazły się także przygotowane przez nas kalkulacje cen ubezpieczeń, z których wynika, że w pierwszym półroczu stawki za OC dla niektórych kierowców wzrosły nawet o 30%.

 

shutterstock_115841767Choć ubiegły rok minął pod znakiem wysokich, bo nawet kilkudziesięcioprocentowych podwyżek cen obowiązkowego ubezpieczenia dla właścicieli pojazdów, to wyniki towarzystw ubezpieczeniowych za ten okres są najgorsze w historii. W 2015 r. branża ubezpieczeniowa odnotowała rekordowy poziom straty technicznej (blisko 1,2 mld zł). Głównym powodem tej sytuacji jest wzrost kwot wypłacanych odszkodowań i świadczeń, oraz trwająca od lat wojna cenowa, czyli walka ubezpieczycieli o klientów poprzez zaniżanie ceny OC. Nasz Ekspert tłumaczy jednak, że mimo iż ceny ubezpieczenia rosną, to można podejrzewać, że niewiele się zmieni na płaszczyźnie konkurencji pomiędzy towarzystwami. Najpewniej w dalszym ciągu ubezpieczyciele będą starali się przyciągać klientów najniższymi cenami.

 

Warto także wiedzieć, że ubezpieczyciele nie podnoszą cen OC o tyle samo i w tym samym czasie. Dlatego, jak zawsze doradzamy, aby decydować się na aktualnie najtańsze ubezpieczenie, które z łatwością można znaleźć przy pomocy naszej porównywarki.

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Media o nas – luty 2017

Media o nas – luty 2017

Ubezpieczenia dotarły do Poznania

Ubezpieczenia dotarły do Poznania

Warta rusza z carsharingiem

Warta rusza z carsharingiem