Aktualności25 lipca 2016

Coraz droższe polisy OC

Na łamach piątkowej Gazety Wyborczej opublikowany został artykuł, w którym nasz ekspert, Bartłomiej Behnke wypowiada się na temat coraz droższych polis dla kierowców.  

 

Jak wspominaliśmy już wielokrotnie, podwyżki OC są nieuniknione. Od początku roku możemy zaobserwować niekiedy nawet kilkudziesięcioprocentowy wzrost cen obowiązkowego ubezpieczenia. W tym kontekście nasz ekspert miał okazję wypowiedzieć się w obszernym materiale Gazety Wyborczej. W tekście znalazły się także przygotowane przez nas kalkulacje cen ubezpieczeń, z których wynika, że w pierwszym półroczu stawki za OC dla niektórych kierowców wzrosły nawet o 30%.

 

shutterstock_115841767Choć ubiegły rok minął pod znakiem wysokich, bo nawet kilkudziesięcioprocentowych podwyżek cen obowiązkowego ubezpieczenia dla właścicieli pojazdów, to wyniki towarzystw ubezpieczeniowych za ten okres są najgorsze w historii. W 2015 r. branża ubezpieczeniowa odnotowała rekordowy poziom straty technicznej (blisko 1,2 mld zł). Głównym powodem tej sytuacji jest wzrost kwot wypłacanych odszkodowań i świadczeń, oraz trwająca od lat wojna cenowa, czyli walka ubezpieczycieli o klientów poprzez zaniżanie ceny OC. Nasz Ekspert tłumaczy jednak, że mimo iż ceny ubezpieczenia rosną, to można podejrzewać, że niewiele się zmieni na płaszczyźnie konkurencji pomiędzy towarzystwami. Najpewniej w dalszym ciągu ubezpieczyciele będą starali się przyciągać klientów najniższymi cenami.

 

Warto także wiedzieć, że ubezpieczyciele nie podnoszą cen OC o tyle samo i w tym samym czasie. Dlatego, jak zawsze doradzamy, aby decydować się na aktualnie najtańsze ubezpieczenie, które z łatwością można znaleźć przy pomocy naszej porównywarki.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 7 października 2016

Kiedy zapłacimy mniej za OC?

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy