Strefa Agenta26 lipca 2017

Kilka filmów z ubezpieczeniami w tle

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku, ale też doskonała okazja do nadrabiania zaległości w filmach. W sezonie urlopowym znacznie łatwiej wygospodarować czas na obejrzenie kilku dobrych produkcji. Dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was listę 10 filmów z ubezpieczeniami w tle.

Wydawać by się mogło, że filmy i ubezpieczenia nie mają ze sobą wiele wspólnego. Jak się jednak okazuje, kinomanii odnajdują co najmniej kilkaset produkcji kinowych i telewizyjnych z wątkiem ubezpieczeniowym. W niektórych filmach nasza branża znajduje się centrum uwagi, a w innych występują postacie, których kariera jest lub była związana z ubezpieczeniami.

Ze wszystkich poruszających tematykę ubezpieczeń filmów wybraliśmy dla Was 10 naszym zdaniem z różnych powodów ciekawych. Wśród nich znalazły się produkcje z ostatnich lat, a także klasyka światowego kina.

Dzień świstaka (1993)

To bardzo znana komedia opowiadająca o zgorzkniałym dziennikarzu, który trafia do nieskończonej pętli czasowej, codziennie przeżywając ten sam dzień. Traf chce, że jest to właśnie tytułowy dzień świstaka. Wątek ubezpieczeniowy odnajdujemy tu w postaci Neda Ryersona, dawnego znajomego, który aktualnie jest agentem ubezpieczeniowym. Sceny z jego udziałem to klasyka komedii.

Podwójne ubezpieczenie (1944)

To klasyka tzw. czarnego kina. Walter Neff, w którego rolę wciela się Fred MacMurray, to agent ubezpieczeniowy. Zjawia się w domu państwa Dietrichson, aby odnowić polisę samochodową. Jego uwagę przykuwa pani domu, z którą niedługo później wspólnie opracowuje plan zbrodni – mają ubezpieczyć życie męża kobiety, aby następnie dokonać zabójstwa. Jednym ze współautorów scenariusza jest Raymond Chandler, wybitny pisarz amerykański specjalizujący się kryminałach.

Zaklinacz deszczu (1997)

Zaklinacz deszczu znalazł się w naszym zestawieniu ze względu na wciągający scenariusz i rewelacyjną grę aktorską. W tym filmie oglądamy Matta Damona w roli młodego prawnika walczącego z towarzystwem ubezpieczeniowym odmawiającym pokrycia kosztów leczenia chorego na białaczkę chłopca. Sprawa trafia do sądu. Choć firma proponuje ugodę, prawnik trafia na trop wielkiej afery i robi wszystko, aby wygrać proces.

Nadchodzi Polly (2004)

Kolejna propozycja to dla odmiany pełna zabawnych sytuacji komedia romantyczna. W Nadchodzi Polly komediowy talent prezentuje plejada świetnych aktorów – Jennifer Aniston, Ben Stiller czy Alec Baldwin. Główny bohater jest pracownikiem firmy ubezpieczeniowej i specjalizuje się w ocenie ryzyka. Pracę przenosi do domu i przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji analizuje drobiazgowo każdy szczegół. Jak się jednak okazuje, nawet największa przezorność nie zabezpiecza go przed kłopotami sercowymi.

Agent ubezpieczeniowy (2011)

Wyreżyserowany przez Petera Himmelsteina film to trzymająca w napięciu historia agenta ubezpieczeniowego. Problemy w pracy i życiu prywatnym popychają go do decyzji o wejściu we współpracę z przestępcami. Skuszony obietnicą łatwego zarobku daje się namówić do zafałszowania wyników w księgach finansowych firmy. Film jest wciągającą opowieścią o człowieku, który traci kontrolę nad życiem i staje się marionetką w rękach przestępców.

Ocalić tygrysa (1973)

To film, za który Jack Lemmon otrzymał Oskara w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola męska. Aktor wcielił się w postać prezesa podupadającej firmy. Aby uchronić się przed bankructwem bohater postanawia zlecić podpalenie filii zakładu w nadziei, że wyłudzone odszkodowanie pozwoli mu uporać się z problemami finansowymi i uchroni go przed bankructwem.

Schmidt (2002)

W kolejnej naszej propozycji wątek ubezpieczeniowy odnajdujemy już w pierwszych scenach filmu. Opowiada on historię mężczyzny, który zakończył karierę w branży ubezpieczeń na życie. Bohater, w którego rolę wciela się Jack Nicholson, nie radzi sobie z nowym, mniej aktywnym etapem życia. Postanawia wyruszyć w podróż i odwiedzić córkę, aby pomóc jej w dokonaniu odpowiednich życiowych wyborów.

Iniemamocni (2004)

W animacji Pixara została przedstawiona istota ubezpieczeń, czyli gwarancja bezpieczeństwa. Ale to nie jedyny wątek związany z branżą. Bob, emerytowany superbohater, wiodąc życie normalnego obywatela podejmuje pracę w firmie ubezpieczeniowej. Tajemnicze wezwanie odrywa go jednak od zajęć agenta ubezpieczeniowego i po raz kolejny wciela się w rolę superbohatera ratującego świat przed zagładą. To film, który będzie dobrą rozrywką dla całej rodziny.

Życzymy udanych seansów!

Rate this post

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Strefa Agenta 27 marca 2019

MÓWI SIĘ W BRANŻY

Czytaj dalej
Strefa Agenta 29 kwietnia 2019

MÓWI SIĘ W BRANŻY

Czytaj dalej
Strefa Agenta 18 sierpnia 2017

Ubiegły rok w statystykach UFG

Czytaj dalej
Strefa Agenta 26 października 2015

Zmiany kadrowe. Dołączył do nas Dyrektor HR

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy