Aktualności7 marca 2019

Gothaer TU przejęte przez Vienna Insurance Group (VIG)

Vienna Insurance Group (VIG) 28 lutego sfinalizowała transakcję nabycia wszystkich udziałów w Gothaer TU. Dzięki uzyskaniu wszystkich wymaganych zgód lokalnych regulatorów doszło do zamknięcia przejęcia towarzystwa ubezpieczeniowego.

6 czerwca 2018 roku VIG zawarła umowę przejęcia 100 proc. akcji Gothaer TU od Gothaer Finanzholding AG. Dotychczasowi właściciele tłumaczyli tę decyzję wynikiem skoncentrowania działań strategicznych niemieckiego ubezpieczyciela na rodzimym rynku.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) poinformował w sierpniu minionego roku o zgodzie na przeprowadzenie transakcji, a Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) na początku bieżącego roku wyraziła brak sprzeciwu.

Przejęcie towarzystwa Gothaer TU przez VIG oznacza wzrost do około 9 proc. udziału grupy w rynku ubezpieczeń majątkowych i jednoczesne umocnienie pozycji rynkowej ubezpieczeń w dziale II w Polsce.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy