Aktualności20 stycznia 2020

IKEA wypłaci 46 milionów dolarów za śmierć dziecka

W maju 2017 roku w Stanach Zjednoczonych, w wyniku przygniecenia przez komodę zakupioną w sklepie IKEA zginęło dziecko. IKEA zdecydowała się pójść na ugodę i wypłacić poszkodowanym rodzicom w rekordowej kwocie 46 mln dolarów. To najwyższe odszkodowanie w sprawie dotyczącej śmierci, jakie zarządzono do tej pory w USA.

Do wydarzenia doszło w Kalifornii. Jak wynika z informacji podanych przez „New York Times”, ważący kilkadziesiąt kilogramów mebel najprawdopodobniej przewrócił się na dziecko podczas zabawy. Chłopiec zmarł w wyniku nacisku komody na jego szyję. Sprawa jednak nie trafi do sądu, ponieważ przedstawiciele szwedzkiej firmy podpisali ugodę z prawnikiem poszkodowanej rodziny. Przedsiębiorstwo zadeklarowało również zaangażowanie w prace nad poprawą bezpieczeństwa swoich produktów.

– Chociaż żadna ugoda nie może zmienić tragicznych wydarzeń, które nas tu zgromadziły, ze względu na rodzinę i wszystkich zaangażowanych w sprawę jesteśmy wdzięczni, że spór ten został rozstrzygnięty – ogłosił rzecznik firmy Ikea.

To nie pierwsza śmierć dziecka spowodowana przez komodę „Malm” dostępną w sklepie IKEA. Firma wypłaciła wcześniej odszkodowania trzem rodzinom, których dzieci poniosły śmierć w podobny sposób. W 2016 roku firma zdecydowała się na wycofanie modelu ze sprzedaży w Ameryce Północnej.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy