IKEA wypłaci 46 milionów dolarów za śmierć dziecka

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 20.01.2020, w kategorii:

W maju 2017 roku w Stanach Zjednoczonych, w wyniku przygniecenia przez komodę zakupioną w sklepie IKEA zginęło dziecko. IKEA zdecydowała się pójść na ugodę i wypłacić poszkodowanym rodzicom w rekordowej kwocie 46 mln dolarów. To najwyższe odszkodowanie w sprawie dotyczącej śmierci, jakie zarządzono do tej pory w USA.

Do wydarzenia doszło w Kalifornii. Jak wynika z informacji podanych przez „New York Times”, ważący kilkadziesiąt kilogramów mebel najprawdopodobniej przewrócił się na dziecko podczas zabawy. Chłopiec zmarł w wyniku nacisku komody na jego szyję. Sprawa jednak nie trafi do sądu, ponieważ przedstawiciele szwedzkiej firmy podpisali ugodę z prawnikiem poszkodowanej rodziny. Przedsiębiorstwo zadeklarowało również zaangażowanie w prace nad poprawą bezpieczeństwa swoich produktów.

– Chociaż żadna ugoda nie może zmienić tragicznych wydarzeń, które nas tu zgromadziły, ze względu na rodzinę i wszystkich zaangażowanych w sprawę jesteśmy wdzięczni, że spór ten został rozstrzygnięty – ogłosił rzecznik firmy Ikea.

To nie pierwsza śmierć dziecka spowodowana przez komodę „Malm” dostępną w sklepie IKEA. Firma wypłaciła wcześniej odszkodowania trzem rodzinom, których dzieci poniosły śmierć w podobny sposób. W 2016 roku firma zdecydowała się na wycofanie modelu ze sprzedaży w Ameryce Północnej.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Otwarcie Centrum Symulacji Położniczych „Bezpieczny Poród”

Otwarcie Centrum Symulacji Położniczych „Bezpieczny Poród”

Konkurencja cenowa w OC się nie kończy

Konkurencja cenowa w OC się nie kończy

Dziękujemy za wspaniały Świąteczny Dzień!

Dziękujemy za wspaniały Świąteczny Dzień!