Jak odpowiednio wybrać ubezpieczenie mieszkania?

            Chyba każdy człowiek posiada marzenie o własnym mieszkaniu, zwłaszcza na starcie swojego dorosłego życia. Taki zakup to nie lada

Damian Sałkowski Damian Sałkowski
Opublikowano: 27.11.2015, w kategorii:

            Chyba każdy człowiek posiada marzenie o własnym mieszkaniu, zwłaszcza na starcie swojego dorosłego życia. Taki zakup to nie lada wyzwanie i można bez ogródek powiedzieć, że zazwyczaj jest to największy zakup w życiu człowieka. Ważne jest, aby było ono ładne, bezpieczne, przytulne i byśmy się w nim dobrze czuli. To ważne rzeczy, jednak bardzo często zapominamy o innych priorytetach, jak chociażby objęcie ochroną naszego mieszkania. Decydując się na tak ogromny wydatek warto pomyśleć o jego ubezpieczeniu, aby móc później spać spokojnie.

            Ubezpieczenie mieszkania powinno być dostosowane do ewentualnych sytuacji, jakie mogą się w nim przydarzyć. Wiadomym jest, że mieszkając w bloku na czwartym piętrze, raczej nie będziemy potrzebować ubezpieczenia na wypadek powodzi, które za to przyda się w gospodarstwie rolnym. Za to warto ubezpieczyć nasze mieszkanie na wypadek kradzieży, która jest już dużo bardziej prawdopodobna. Podstawowy zakres ubezpieczenia domu lub mieszkania obejmuje najczęściej jedynie ochronę od zdarzeń losowych, jak np. pożar. Mogą zdarzyć się też inne sytuacje, jak np. awaria pralki, która zaleje nam łazienkę i dodatkowo jeszcze sąsiada poniżej. W takim wypadku przydatna będzie również polisa OC, która ochroni nas przed ewentualnymi roszczeniami lokatora z góry.

            Nie należy zapominać o wspomnianej już kradzieży, która zawsze może się wydarzyć. Jest to ciągle jeden z najczęstszych problemów, jaki dotyka właścicieli mieszkań i domów jednorodzinnych. Odpowiednie ubezpieczenie wypłaci nam stosowną kwotę odszkodowania za rzeczy, które zostały nam ewentualnie skradzione. Wiele osób często zaniża wartość ubezpieczanej nieruchomości, gdyż liczy na niższe składki. Faktycznie, tak to z jednej strony działa, lecz pamiętajmy również o tym, że w przypadku szkody otrzymamy mniejszą kwotę odszkodowania – nie ma nic za darmo. Tutaj również jak w przypadku innych polis ubezpieczeniowych, warto zestawić ze sobą kilka ofert i wybrać taką, która będzie najlepiej dopasowana do naszych potrzeb.

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Brak ważnego OC – dotkliwa grzywna

Brak ważnego OC – dotkliwa grzywna

Nowy oddział Superpolisy w Zduńskiej Woli!

Nowy oddział Superpolisy w Zduńskiej Woli!