Blog Ubezpieczeniowy5 listopada 2015

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

Chyba niemal każdy  właściciel nieruchomości zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest jej ubezpieczenie. Nieszczęścia niestety często chodzą po ludziach, a jeszcze częściej po mieszkaniach, zaś ubezpieczenie pozwala nieco ograniczyć negatywne konsekwencje takich zdarzeń. Jak jednak wybrać najlepsze?

                Nie zawsze jest to proste. Gdy chcemy porównać ubezpieczenie mieszkania ranking powinien być sporządzony przez obiektywną instytucję, a najczęściej jednak wychodzi on z pod ręki tego czy innego towarzystwa ubezpieczeniowego, a więc różnią się w nim metody badawcze.  A powszechnie wiadomo, że wybór różnych metod statystycznych może dać zupełnie różne wyniki.

                Aby porównać różne ubezpieczenia najlepiej jest skoncentrować się na kilku czynnikach, które są dla nas istotne. Mogą to być na przykład: cena, wyłączenia i zakres ubezpieczenia. Kierując się tą metodą ranking możemy sobie zrobić samodzielnie wypisując z OWU i regulaminów ubezpieczeń interesujące nas dane. Możemy to zrobić na przykład w formie tabelki, warto jednak zadbać o jej czytelność.

 Myślę, że z taką pomocą każdy będzie w stanie wybrać najlepsze dla siebie ubezpieczenie.

Jest to szczególnie istotne w momencie, gdy na rynku mamy całą masę różnych ofert, a agenci prześcigają się w reklamowaniu kolejnych idealnych opcji. Warto sobie zadać pytanie, od czego musimy ubezpieczyć swoje mieszkanie (od ognia, kradzieży, zalania), a co możemy sobie raczej odpuścić (np. huragan, który raczej w naszych miastach nie występuje).  Dzięki temu ubezpieczenie będzie lepiej skrojone do naszych potrzeb i nie będziemy płacić niepotrzebnie za coś, co na pewno nam się nie przytrafi.

                Należy też zwrócić baczną uwagę na wyłączenia, aby się w wypadku szkody nie okazało, że nie dostaniemy odszkodowania, bo w zapisach było coś, co przeoczyliśmy. Takie sytuacje nie należą do przyjemnych i warto zawczasu wiedzieć na co się piszemy i za co płacimy. W końcu kilkaset złotych miesięcznie to nie mało, dobrze więc, żeby ubezpieczenie naprawdę nas chroniło.

Udostępnij

Tagi

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Blog Ubezpieczeniowy 6 marca 2017

Mądra firma po szkodzie

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy