Aktualności3 lipca 2015

Aviva i Liberty Ubezpieczenia dołączyły BLS

Kolejne dwa towarzystwa dołączyły do BLS. Od 1 lipca z uproszczonego modelu likwidacji szkody skorzystają klienci Avivy i Liberty Ubezpieczenia.

1 lipca Aviva oraz Liberty Ubezpieczenia dołączyły do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS) w modelu wypracowanym w Polskiej Izbie Ubezpieczeń. Obecnie z BLS skorzystać mogą klienci 7 ubezpieczycieli, którzy w sumie kontrolują blisko dwie trzecie rynku komunikacyjnych polis OC. W połowie października do ogólnorynkowego systemu dołączyć ma ósmy z sygnatariuszy porozumienia z 30 marca o uruchomieniu bezpośredniej likwidacji szkód – Gothaer TU. Od 11 maja klienci firmy mają już możliwość skorzystania z autorskiego modelu BLS, jesienią skorzystają z modelu wypracowanego przez PIU.

Według danych ubezpieczycieli w okresie zaledwie dwóch pierwszych miesięcy funkcjonowania systemu BLS w ramach uproszczonej metody zlikwidowanych zostało ponad 5 tys. szkód. Dzięki usłudze bezpośredniej likwidacji szkód poszkodowani kierowcy nie musieli kontaktować się w z ubezpieczycielem sprawcy, aby dostać odszkodowanie. Całym procesem obsługi i wszystkimi formalnościami zajęło się towarzystwo ubezpieczeń, w którym sami poszkodowani zakupili OC.

Liczę na to, że stale rosnąca liczba korzystających z BLS zachęci pozostałe zakłady ubezpieczeń do szybkiego zaoferowania tego rozwiązania swoim klientom. Dzięki wielomiesięcznym pracom w ramach PIU ubezpieczyciele mogą stosować system umożliwiający konkurowanie o klienta jakością oferowanych usług. Stosując BLS, każdy zakład ubezpieczeń może udowodnić klientowi, że jest wart zaufania, jakim ten go obdarzył, podpisując umowę ubezpieczenia OC – komentuje Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu PIU.

Więcej informacji na temat funkcjonowania BLS znaleźć można na specjalnej stronie stworzonej przez PIU:
zglaszamstluczke.pl

 

PF
Rate this post

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę