Aviva i Liberty Ubezpieczenia dołączyły BLS

Całym procesem obsługi i wszystkimi formalnościami zajmie się towarzystwo ubezpieczeń, w którym sam poszkodowany zakupi OC.

Paulina Fabrycka Paulina Fabrycka
Opublikowano: 03.07.2015, w kategorii:

Kolejne dwa towarzystwa dołączyły do BLS. Od 1 lipca z uproszczonego modelu likwidacji szkody skorzystają klienci Avivy i Liberty Ubezpieczenia.

1 lipca Aviva oraz Liberty Ubezpieczenia dołączyły do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS) w modelu wypracowanym w Polskiej Izbie Ubezpieczeń. Obecnie z BLS skorzystać mogą klienci 7 ubezpieczycieli, którzy w sumie kontrolują blisko dwie trzecie rynku komunikacyjnych polis OC. W połowie października do ogólnorynkowego systemu dołączyć ma ósmy z sygnatariuszy porozumienia z 30 marca o uruchomieniu bezpośredniej likwidacji szkód – Gothaer TU. Od 11 maja klienci firmy mają już możliwość skorzystania z autorskiego modelu BLS, jesienią skorzystają z modelu wypracowanego przez PIU.

Według danych ubezpieczycieli w okresie zaledwie dwóch pierwszych miesięcy funkcjonowania systemu BLS w ramach uproszczonej metody zlikwidowanych zostało ponad 5 tys. szkód. Dzięki usłudze bezpośredniej likwidacji szkód poszkodowani kierowcy nie musieli kontaktować się w z ubezpieczycielem sprawcy, aby dostać odszkodowanie. Całym procesem obsługi i wszystkimi formalnościami zajęło się towarzystwo ubezpieczeń, w którym sami poszkodowani zakupili OC.

Liczę na to, że stale rosnąca liczba korzystających z BLS zachęci pozostałe zakłady ubezpieczeń do szybkiego zaoferowania tego rozwiązania swoim klientom. Dzięki wielomiesięcznym pracom w ramach PIU ubezpieczyciele mogą stosować system umożliwiający konkurowanie o klienta jakością oferowanych usług. Stosując BLS, każdy zakład ubezpieczeń może udowodnić klientowi, że jest wart zaufania, jakim ten go obdarzył, podpisując umowę ubezpieczenia OC – komentuje Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu PIU.

Więcej informacji na temat funkcjonowania BLS znaleźć można na specjalnej stronie stworzonej przez PIU:
zglaszamstluczke.pl

 

PF

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

listopad 2015

listopad 2015

Polacy powodują coraz więcej wypadków za granicą

Polacy powodują coraz więcej wypadków za granicą

Czy wzrost kar za OC wpłynie na zmniejszenie liczby nieubezpieczonych pojazdów?

Czy wzrost kar za OC wpłynie na zmniejszenie liczby nieubezpieczonych pojazdów?