Jaka jest najlepsza polisa na narty?

Należy zwracać szczególną uwagę na sumę gwarancyjną, zakres ochrony i jej rozszerzenia, a także dopasowanie ubezpieczenia do charakteru wyjazdu

Admin Administrator Admin Administrator
Opublikowano: 01.02.2016, w kategorii:

W zależności od ubezpieczyciela polisa na narty może nie tylko różnie kosztować, ale też zapewniać ochronę w różnym zakresie. Pod jakim kątem warto prześwietlić ubezpieczenia, aby wybrać najlepsze rozwiązanie na zagraniczny wyjazd narciarski?

Wyjazdy na narty lub snowboard wiążą się z emocjami, ale także ryzykiem, którego skutki można zminimalizować wybierając odpowiednią polisę. Zdaje sobie z tego sprawę coraz więcej Polaków planujących zimowe urlopy. Nie wszyscy mają jednak świadomość, że ubezpieczenia turystyczne mogą się znacząco różnić.

 

Sprawdź zanim wybierzesz

Przy wyborze najlepszego ubezpieczenia turystycznego, podstawą jest analiza swoich potrzeb. Porównując dostępne na rynku oferty należy zwracać szczególną uwagę na sumę gwarancyjną, zakres ochrony i jej rozszerzenia, a także dopasowanie ubezpieczenia do charakteru wyjazdu. To jednak nie wszystko. W przypadku polis turystycznych trzeba bowiem pamiętać też, że wyższa cena ubezpieczenia nie zawsze gwarantuje odpowiednią ochronę, a droższa polisa może okazać się mniej skuteczna od tańszej. Dzieje się tak ze względu na to, że zakres ochrony ubezpieczeń tego typu określany jest samodzielnie przez zakłady ubezpieczeń.

 

Sporty wysokiego ryzykashutterstock_217296235

Z reguły ubezpieczyciele do sportów wysokiego ryzyka zaliczają wszelkie dyscypliny sportowe, uprawiane poza wyznaczonymi szlakami, których uprawianie wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi i ponoszenia dużego ryzyka. Standardowe ubezpieczenia nie obejmują ochroną finansową zdarzeń wynikłych z uprawiania sportów tego typu. W umowach towarzystw znajdziemy nieco odmienne definicje, dlatego po sprecyzowaniu celu swojego wyjazdu z góry należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia i upewnić się, czy planowane aktywności zostaną objęte ochroną ubezpieczeniową. Jeśli nie, dopiero po podpisaniu dodatkowej klauzuli, zaczyna obowiązywać odpowiedzialność ubezpieczyciela za skutki wypadków powstałych podczas wyczynowego lub zawodowego uprawiania sportów zimowych.

 

A co jeśli jedziesz z rodziną?

Osoby, które udają się na narciarski urlop w rodzinnym gronie lub większą grupą z przyjaciółmi mogą dodatkowo liczyć na zniżki w składce. Ceny ubezpieczenia turystycznego na zagraniczny wyjazd dla czteroosobowej rodziny zaczynają się już od 119 zł. Zdecydowanie większą uwagę należy przykładać do ich zakresu, który w przypadku wyjazdu z rodziną warto jeszcze dodatkowo rozszerzyć o pakiet assistance.

 

Planując zimowy wypoczynek, zwłaszcza taki, obfitujący w różnego rodzaju aktywności fizyczne, do listy „do zrobienia” zdecydowanie należy dodać zakup odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego.

 

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Gothaer: Ubezpieczenie dla rowerzysty

Gothaer: Ubezpieczenie dla rowerzysty

Ceny polis nie powinny uderzyć nas po kieszeni

Ceny polis nie powinny uderzyć nas po kieszeni

Zmiany personalne

Zmiany personalne