Aktualności20 marca 2015

KNF podsumował 2014 rok

Na stronie Komisji Nadzoru Finansowego pojawiło się zestawienie ubiegłorocznych osiągnięć sektora ubezpieczeń. Kwartalny Biuletyn potwierdza, że rok 2014 był czasem bardzo ostrej rywalizacji cenowej w ubezpieczeniach OC.

Z opublikowanego „Biuletynu Kwartalnego. Rynek ubezpieczeń 4/2014” wynika, że mimo większej ilości sprzedanych polis ubiegłoroczny przypis składki w ubezpieczeniu OC posiadaczy pojazdów mechanicznych był o blisko 5% niższy niż w 2013 r. Wyniósł 7849,95 mln zł (rok wcześniej była to kwota 8253,78 mln zł). Za główną przyczynę obniżki uznać należy niemal 300 mln zł spadek kwoty składek zebranych od klientów indywidualnych.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że spadkowi przychodów ubezpieczycieli z obowiązkowej polisy OC towarzyszył ponad 310 mln zł wzrost łącznej kwoty wypłaconych odszkodowań i świadczeń. Podobnie jak w przypadku przypisu składki, również za wzrost kwoty wypłaconych roszczeń odpowiada segment klientów indywidualnych, którym wypłacono w sumie 4189,57 mln zł.

 

30581041_m
fot. Podsumowanie 2014 roku

 

Nieznacznie lepiej wygląda zestawienie dotyczące segmentu ubezpieczenia AC. W ciągu 12 miesięcy ubiegłego roku z tego typu ubezpieczeń towarzystwa zebrały łącznie 5259,1 mln zł. To o 1,18% mniej niż w 2013 r.

DW

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy