Aktualności23 grudnia 2019

Mówi się w branży

1. Mariusz Krzyszczak, dyrektor Departamentu Rozwoju Sprzedaży i Nowych Technologii InterRisk skomentował szeroką ofertę tego ubezpieczyciela.

W InterRisk można się zabezpieczyć przed szeregiem ryzyk, które potrafią przewrócić życie do góry nogami. Oprócz zabezpieczenia majątku, klient wraz z rodziną może się zaopatrzyć w ochronę prawną, assistance, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków czy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także ubezpieczenia zdrowotne ze składką zaczynającą się już od 30 zł, zapewniające wizyty domowe czy szybką konsultację ze specjalistą. Od lat popularne jest nasze ubezpieczenie turystyczne. Obecnie to jedna z najciekawszych ofert na rynku. Obejmujemy ochroną osoby do 75. roku życia, oferujemy atrakcyjne zniżki dla wyjazdów rodzinnych, uwzględniamy w kosztach ratownictwa zawał serca i udar mózgu.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

 

2. Patrycja Kotecka, dyrektor Pionu Marketingu Link4 skomentowała nowy program braci Collins „Pokoloruj marzenia”, który powstał we współpracy z Link4.

 – Projekt z braćmi Collins wypływa z naszej potrzeby pomagania. Od lat powtarzamy, że ubezpieczyciele są po to, by pomagać. Nie bez powodu też zdecydowaliśmy się na współpracę z braćmi Collins. To niezwykle wrażliwi ludzie, dla których życie też przed laty nie było łaskawe.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

 

3. Jakub Nowiński, członek zarządu Superpolisy Ubezpieczenia skomentował duże rozpiętości cenowe w OC.

 – Okres podwyżek cen OC mamy już dawno za sobą. W latach 2015–2017 składki dynamicznie rosły i to naturalne, że ten trend musiał w końcu zahamować. Obecnie wielu kierowców płaci za polisy mniej w porównaniu z zeszłym rokiem i w skali całego rynku w 2019 r. to widać – ubezpieczyciele zebrali od klientów mniej składek. To istotne w kontekście odszkodowań, których wypłaty wzrosły w mijającym roku aż do 7 mld złotych. Historia ubezpieczeniowa uczy przecież, że rosnąca wartość odszkodowań nie idzie w parze z obniżkami cen, bo to zagraża rentowności ubezpieczycieli. Ciekawe i ważne z punktu widzenia przyszłości rynku jest zagadnienie, która filozofia zwycięży w 2020 r. – walki o klientów jak najniższą ceną czy racjonalnej kalkulacji. Wydaje się, że do głosu może dojść pierwsza z nich. (…) Oczywiście pomiędzy skrajnymi ofertami znajdują się też pośrednie. I część z nich zbliżona jest do tej cenowo najkorzystniejszej. Ale bez przeglądu wielu ofert – kilku czy nawet kilkunastu – nie można mieć pewności, że kupuje się ubezpieczenie finansowo najkorzystniejsze.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

4. Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu PIU skomentował wyniki sprzedażowe ubezpieczeń z pierwszych trzech kwartałów 2019 roku.

– Każda godzina pracy ubezpieczycieli oznacza ponad 4,5 mln zł odszkodowań i świadczeń dla poszkodowanych. Ubezpieczenia to jednak nie tylko korzyść dla poszkodowanych. To także długoterminowe inwestycje w gospodarkę poprzez środki lokowane w papiery wartościowe emitowane przez państwo. (…) Rynek życiowy w Polsce wciąż się kurczy, ale spadek składki jest w kolejnych kwartałach coraz mniejszy. Nadal wynika on z niższej sprzedaży ubezpieczeń inwestycyjnych i oszczędnościowych. Jednocześnie stabilny pozostaje segment polis stricte ochronnych.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

 

JN

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę