Media o nas – wrzesień 2017

Jakub Nowiński Jakub Nowiński
Opublikowano: 26.09.2017, w kategorii:

Bez wątpienia wrzesień był pod względem naszej obecności w mediach dobrym czasem. Pojawialiśmy się i w prasie, i w internecie, a na szczególną uwagę zasługują publikacje w dwóch najbardziej opiniotwórczych gazetach, czyli Rzeczpospolitej oraz Dzienniku Gazecie Prawnej.

Trzeba przyznać, że w mijającym miesiącu komentowaliśmy dość różnorodne zagadnienia rynkowe. Po raz kolejny zabieraliśmy głos w temacie prac nad nowym projektem ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Tym razem o rynkowe konsekwencje wprowadzenia nowych przepisów pytała nas redakcja Dziennika Gazety Prawnej, która pisała o zmianach w prawie w kontekście opublikowanych przez KNF danych, z których wynika, że multiagenci są dziś liczniejsi niż agenci wyłączni. Zresztą tytuł artykułu mówi w zasadzie wszystko: Wyłączność już się nie opłaca. W ślad za tym tekstem cytowała nas również Gazeta Ubezpieczeniowa. Oprócz tego tradycyjnie już „występowaliśmy” w temacie cen OC – we wrześniu w dwóch kontekstach. Z jednej strony tłumaczyliśmy czytelnikom, dlaczego składki różnią się od siebie w zależności od towarzystwa, a z drugiej wypowiadaliśmy się na temat obowiązkowych polis w kontekście lokalnym na łamach trójmiejskiej Gazety Wyborczej. Nasza multiagencja została także wymieniona jako jeden z systemów franczyzowych w Rzeczpospolitej, a Gazeta Pomorska cytowała nas w kontekście EKUZ-u.

Warto zauważyć, że Rzeczpospolita i Gazeta Prawna to dwie najbardziej opiniotwórcze gazety w Polsce. Tak wynika z opublikowanego przed kilkoma dniami zestawienia Instytutu Monitorowania Mediów, jednej z dwóch wiodących firm, zajmujących się w Polsce monitorowaniem artykułów prasowych, internetowych oraz treści w radiu i telewizji.

Pełen spis publikacji z ostatniego czasu umieszczamy poniżej (prasa i linki do tekstów):

Superpolisa w Internecie

Superpolisa w Prasie

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Ponad półtora miliona Polaków z polisą zdrowotną

Ponad półtora miliona Polaków z polisą zdrowotną

Rosną kary za brak komunikacyjnego OC

Rosną kary za brak komunikacyjnego OC

marzec 2015

marzec 2015