Mówi się w branży

Jakub Nowiński Jakub Nowiński
Opublikowano: 28.06.2018, w kategorii:

Mówi się w branży

 Czerwiec to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba wyjazdów krajowych oraz zagranicznych. Z tego powodu popularnym tematem w branży stały się ubezpieczenia turystyczne. W poniższym zestawieniu przedstawiamy także podsumowanie rynku ubezpieczeń w I kw. bieżącego roku oraz OnkoPlan – nową polisę od PKO Ubezpieczenia w ofercie PKO Banku Polskiego. Odniesienia do wszystkich tych wątków, a także do innych ciekawych tematów, znajdują się w czerwcowym odcinku „Mówi się w branży” – zachęcamy do lektury.

 

Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy na temat wzrostu skarg klientów na ubezpieczenia turystyczne:

Wzrost liczby próśb o poradę nie dziwi, gdyż po zmianie prawa w 2015 r. warunkiem podjęcia działań przez biuro jest przejście przez klienta procedury reklamacyjnej. (…) Niepokoi za to dynamiczny – nieobserwowany w poprzednich latach – wzrost liczby wniosków o podjęcie oficjalnych działań, czyli postępowania interwencyjnego lub polubownego. To znaczy, że zakład ubezpieczeń nie wykorzystał szansy i nie rozwiązał problemu klienta na etapie reklamacji. (…) – informuje Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy.

Źródło: Bankier.pl

Polska Izba Ubezpieczeń podsumowała I kw. 2018 r., w którym to ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym i klientom 10,5 mld zł. Jak podkreśla Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu PIU, większość odszkodowań oraz zlikwidowanych szkód dotyczyło ubezpieczeń komunikacyjnych:

Na rynku po I kw. 2018 r. widać zarówno wyhamowanie wzrostu składki jak i wzrostu wypłat. Pozostaje pytanie, czy jest to trwała tendencja. Bardzo istotne w tym kontekście jest ostatnie uzasadnienie uchwały Sądu Najwyższego w kontekście świadczeń dla osób pośrednio poszkodowanych. Sąd precyzyjnie określił, że sytuacje, w których można występować o zadośćuczynienie, gdy ustała więź rodzinna z ofiarą wypadku drogowego, są wyjątkowe.

Źródło: PIU

W ofercie PKO Banku Polskiego pojawiła się nowa polisa, które zapewnia pomoc w razie zachorowania na nowotwór złośliwy zdiagnozowany po raz pierwszy w trakcie trwania polisy. Ochrona obejmuje także zachorowanie na nowotwór in situ (tzw. nowotwór przedinwazyjny):

OnkoPlan powstał przy udziale i zaangażowaniu klientów PKO Banku Polskiego. Rozmowy w tak trudnym temacie jakim jest choroba nowotworowa pokazały, że klienci oczekują od ubezpieczenia czegoś więcej niż tylko zapewnienia wsparcia finansowego. W sytuacji kiedy życie ulega istotnej zmianie z powodu choroby nowotworowej, klienci chcieliby otrzymać realną pomoc. To była myśl przewodnia naszych prac nad konstrukcją i zakresem świadczeń w ubezpieczeniumówi Sławomir Łopalewski, prezes PKO Ubezpieczenia.

Źródło:PKOBP

Ergo Hestia otrzymała nagrodę „Fair Play” dla najlepszego towarzystwa majątkowego oraz życiowego. W historii nagrody już po raz 11 brokerzy najwyżej ocenili jakość współpracy z ERGO Hestią w ramach ubezpieczeń majątkowych dla przedsiębiorców:

ERGO Hestia w efekcie Państwa wyboru stawała na najwyższym stopniu podium już 10 razy. Te nagrody są przechowywane w pamięci wszystkich pracowników ERGO Hestii i mobilizują nas do dalszych działań. Zobowiązanie związane z kolejnym wyróżnieniem jest szczególne, ponieważ właśnie wchodzimy na rynek z nową odsłoną ubezpieczeniową dla firm i korporacji – Hestia Corporate Solutions. HCS, to transformacja od tradycyjnej, kompensacyjnej funkcji ubezpieczyciele do nowych produktów i serwisów związanych z predykcją i prewencją, które ograniczają ryzyko wystąpienia szkody – mówi Adam Roman, członek zarządu ERGO Hestii.

Źródło: ERGO HESTIA

 JN

 

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Jak wypowiedzieć ubezpieczenie OC?

Jak wypowiedzieć ubezpieczenie OC?

Projekt nowelizacji ustawy dystrybucyjnej przyjęty przez Senat

Projekt nowelizacji ustawy dystrybucyjnej przyjęty przez Senat

„Wirtualny policjant” zbiera żniwo

„Wirtualny policjant” zbiera żniwo