Aktualności28 czerwca 2018

Mówi się w branży

Mówi się w branży

 Czerwiec to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba wyjazdów krajowych oraz zagranicznych. Z tego powodu popularnym tematem w branży stały się ubezpieczenia turystyczne. W poniższym zestawieniu przedstawiamy także podsumowanie rynku ubezpieczeń w I kw. bieżącego roku oraz OnkoPlan – nową polisę od PKO Ubezpieczenia w ofercie PKO Banku Polskiego. Odniesienia do wszystkich tych wątków, a także do innych ciekawych tematów, znajdują się w czerwcowym odcinku „Mówi się w branży” – zachęcamy do lektury.

 

Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy na temat wzrostu skarg klientów na ubezpieczenia turystyczne:

Wzrost liczby próśb o poradę nie dziwi, gdyż po zmianie prawa w 2015 r. warunkiem podjęcia działań przez biuro jest przejście przez klienta procedury reklamacyjnej. (…) Niepokoi za to dynamiczny – nieobserwowany w poprzednich latach – wzrost liczby wniosków o podjęcie oficjalnych działań, czyli postępowania interwencyjnego lub polubownego. To znaczy, że zakład ubezpieczeń nie wykorzystał szansy i nie rozwiązał problemu klienta na etapie reklamacji. (…) – informuje Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy.

Źródło: Bankier.pl

Polska Izba Ubezpieczeń podsumowała I kw. 2018 r., w którym to ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym i klientom 10,5 mld zł. Jak podkreśla Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu PIU, większość odszkodowań oraz zlikwidowanych szkód dotyczyło ubezpieczeń komunikacyjnych:

Na rynku po I kw. 2018 r. widać zarówno wyhamowanie wzrostu składki jak i wzrostu wypłat. Pozostaje pytanie, czy jest to trwała tendencja. Bardzo istotne w tym kontekście jest ostatnie uzasadnienie uchwały Sądu Najwyższego w kontekście świadczeń dla osób pośrednio poszkodowanych. Sąd precyzyjnie określił, że sytuacje, w których można występować o zadośćuczynienie, gdy ustała więź rodzinna z ofiarą wypadku drogowego, są wyjątkowe.

Źródło: PIU

W ofercie PKO Banku Polskiego pojawiła się nowa polisa, które zapewnia pomoc w razie zachorowania na nowotwór złośliwy zdiagnozowany po raz pierwszy w trakcie trwania polisy. Ochrona obejmuje także zachorowanie na nowotwór in situ (tzw. nowotwór przedinwazyjny):

OnkoPlan powstał przy udziale i zaangażowaniu klientów PKO Banku Polskiego. Rozmowy w tak trudnym temacie jakim jest choroba nowotworowa pokazały, że klienci oczekują od ubezpieczenia czegoś więcej niż tylko zapewnienia wsparcia finansowego. W sytuacji kiedy życie ulega istotnej zmianie z powodu choroby nowotworowej, klienci chcieliby otrzymać realną pomoc. To była myśl przewodnia naszych prac nad konstrukcją i zakresem świadczeń w ubezpieczeniumówi Sławomir Łopalewski, prezes PKO Ubezpieczenia.

Źródło:PKOBP

Ergo Hestia otrzymała nagrodę „Fair Play” dla najlepszego towarzystwa majątkowego oraz życiowego. W historii nagrody już po raz 11 brokerzy najwyżej ocenili jakość współpracy z ERGO Hestią w ramach ubezpieczeń majątkowych dla przedsiębiorców:

ERGO Hestia w efekcie Państwa wyboru stawała na najwyższym stopniu podium już 10 razy. Te nagrody są przechowywane w pamięci wszystkich pracowników ERGO Hestii i mobilizują nas do dalszych działań. Zobowiązanie związane z kolejnym wyróżnieniem jest szczególne, ponieważ właśnie wchodzimy na rynek z nową odsłoną ubezpieczeniową dla firm i korporacji – Hestia Corporate Solutions. HCS, to transformacja od tradycyjnej, kompensacyjnej funkcji ubezpieczyciele do nowych produktów i serwisów związanych z predykcją i prewencją, które ograniczają ryzyko wystąpienia szkody – mówi Adam Roman, członek zarządu ERGO Hestii.

Źródło: ERGO HESTIA

 JN

 

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę