Aktualności27 czerwca 2019

Mówi się w branży

W minionym miesiącu miało miejsce wiele ciekawych zdarzeń. Bieżącą sytuację na rynku ubezpieczeń skomentowali m.in.: Arkadiusz Wiśniewski, członek zarządu Generali TU, Anna Milewska, prezes Skarbiec Holding i Skarbiec TFI, Sebastian Tabaka, członek zarządu PZU Zdrowie, nadzorujący obszar obsługi pacjenta, Adam Uszpolewicz, prezes Avivy oraz Paweł Ziemba, prezes Vienna Life.

1. Arkadiusz Wiśniewski, członek zarządu Generali TU skomentował pakiet „Generali, z myślą o firmie”, który jest skierowany do sektora MSP.

– Pakiet „Generali, z myślą o firmie” jest skierowany do sektora MSP, czyli blisko 2 mln małych i średnich przedsiębiorstw. Chcemy zapewnić przedsiębiorcom nie tylko podstawową ochronę od pożaru i zdarzeń losowych, ale ubezpieczenie dopasowane zakresem pod kątem specyfiki branży, w której działa firma oraz dostosowane do zmieniających się warunków otoczenia biznesu.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

2.  Anna Milewska, prezes Skarbiec Holding i Skarbiec TFI uznała, że brokerzy są cennymi partnerami przy oferowani PPK.

– Korzyści z programów typu pracownicze plany kapitałowe (PPK) z biegiem czasu zachęcają kolejnych pracowników do uczestnictwa. W efekcie w niektórych krajach przekracza ono nawet 80% uprawnionych. Oceniając rynek PPK, należy spojrzeć niejako dwuetapowo. Jeśli bowiem nawet w pierwszym okresie nie będzie zbyt wielkiego entuzjazmu wśród pracowników, to jednak dane z innych krajów pokazują, że projekty podobne do PPK stają się powszechne. Potrzeba na to trochę czasu, aby „przyzwyczaić” ludzi do takiego planu. Wtedy ci, którzy nie przystąpili, widząc korzyści dla uczestników, decydują się jednak na uczestnictwo. Np. w istniejących od kilkunastu lat tego typu programach w Wielkiej Brytanii (workplace pensions) uczestniczy ok. 80% pracujących, zaś w nowozelandzkim KiwiSaver ponad 70%. Pozyskiwać firmy do współpracy przy PPK chcemy samodzielnie, jak i poprzez współpracę z brokerami – upatrujemy duży potencjał właśnie w tej grupie pośredników.

Anna Milewska odniosła się też do zapowiedzi innych podmiotów odnośnie do rezygnacji z opłaty z zarządzanie w pierwszych latach.

– Każde przedsiębiorstwo musi przyjąć kryteria wyboru instytucji zarządzającej według najlepiej pojętego interesu uczestników. Dla jednych będzie to doświadczenie i wyniki osiągane w poszczególnych klasach aktywów, a dla innych może to być zerowa opłata w pierwszym półroczu lub roku trwania PPK. Z punktu widzenia uczestnika, którym jest przyszły emeryt, wydaje się lepszym rozwiązaniem posiadać opłatę w wysokości nie większej niż 0,5% rocznie w inwestycji, która w ciągu kilku lat ma stopę zwrotu na poziomie kilkunastu procent niż zerową opłatę w inwestycji, która w tym samym czasie przynosi dużo mniejsze zyski. Tym bardziej, że wpływ braku pobierania opłaty w pierwszym roku nie ma prawie żadnego znaczenia w dłuższym terminie.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

3. Sebastian Tabaka, członek zarządu PZU Zdrowie, nadzorujący obszar obsługi pacjenta skomentował uruchomienie pierwszego kiosku telemedycznego przez PZU Zdrowie.

– Telemedycyna to przyszłość opieki medycznej. W USA czy Kanadzie już teraz kioski telemedyczne odgrywają rolę „pierwszego filtra” i są wsparciem dla podstawowej opieki medycznej oraz profilaktyki. W Chinach wspierają monitorowanie zdrowia ludności mieszkającej na obszarach wiejskich, oddalonych od dużych miejskich aglomeracji. Z badań wynika, że Polacy są otwarci na korzystanie ze zdalnych usług medycznych, dlatego chcemy dać naszym pacjentom taką możliwość. Cały proces konsultacji wraz z badaniem zajmuje około 10 minut, dlatego nawet najbardziej zapracowani mogą dzięki temu rozwiązaniu zadbać o swoje zdrowie. Udostępniliśmy kiosk najpierw naszym pracownikom, ponieważ są najlepszym recenzentem naszej oferty. To grupa bardzo świadoma swoich potrzeb w kontekście oferowanych im usług, dlatego na podstawie zebranych opinii będziemy wprowadzać ewentualne udoskonalenia dla modelu docelowego, z którego będą mogli skorzystać pracownicy firm posiadających Opiekę Medyczną PZU.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

4. Adam Uszpolewicz, prezes Avivy skomentował autocasco na godziny.

– Jesteśmy coraz bardziej mobilni. Cenimy bezpieczeństwo i wygodę oraz szybki dostęp. Jadąc na urlop z rodziną czy znajomymi, nie chcemy, aby zepsuł nam go problem z autem. Do dziś nie było innej możliwości ubezpieczenia niż autocasco ze składką na cały rok. Jako pierwsi wprowadzamy AC na godziny, które można rozszerzyć o assistance. Dajemy to ubezpieczenie kierowcom do ręki w formie aplikacji na smartfony do natychmiastowego wykorzystania. Ubezpieczenia na czas to nowy standard w branży, więc zdecydowaliśmy się na nową markę – TERAZ by Aviva. Jest to propozycja dla kierowców, którzy kilka razy w roku wyjeżdżają w podróż i chcą się czuć bezpiecznie. Zarówno dla rodzin, jak i ludzi młodych, podróżujących ze znajomymi. Chcemy poszerzyć rynek AC o dużą grupę nowych klientów, dla których polisa na cały rok nie jest rozwiązaniem. Tym, którzy dużo jeżdżą i chcą pełnej ochrony przez cały czas, proponujemy pakiet z rocznym AC. Nie namawiamy kierowców do zmiany całorocznego autocasco na nowy produkt. Z tych samych powodów ubezpieczenia na czas przez smartfon nie są konkurencją dla kanału agencyjnego i directu.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

5. Paweł Ziemba, prezes Vienna Life skomentował natomiast fakt otrzymania przez towarzystwo ubezpieczeniowe Vienna Life nagrody za innowacje i rozwiązania przyszłości.

– Łatwo jest sobie wyobrazić, jak można wspierać biznes w ubezpieczeniach majątkowych. W ubezpieczeniach na życie wykorzystanie technologii na rzecz klienta nie jest rzeczą prostą i naturalną. Rozmawiamy bowiem o produkcie wirtualnym. Nasze rozwiązanie jest krokiem, który w pewien sposób oferuje bezpieczeństwo i wprowadza nas, jako firmę ubezpieczeniową, do trochę innego świata. Świata możliwości, które dają technologie wirtualne.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

JN

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę