Strefa Agenta27 kwietnia 2016

Mówi się w branży…

Kontynuując ideę zbierania i prezentowania Wam komentarzy osób związanych z rynkiem ubezpieczeniowym, ponownie zachęcamy do zapoznania się z kilkoma wypowiedziami z ostatnich tygodni. W tym miesiącu postanowiliśmy, dla odmiany, zostawić polski rynek i ciekawych cytatów poszukać u zagranicznych ekspertów.

 

Tak Bernd Fastenrath, ekspert ze Swiss Re Group, komentuje wpływ coraz popularniejszych elektronicznych systemów zmniejszających ryzyko wypadku na ubezpieczycieli:

Coraz powszechniejsze stosowanie systemów ostrzegających przed zderzeniem, likwidujących tzw. martwe pole widzenia i ułatwiających parkowanie doprowadzi do zmniejszania liczby kolizji, a towarzystwa ubezpieczeniowe będą musiały obniżyć ceny swych polis. Dla ubezpieczycieli będą oznaczać niższe koszty wypłat za szkody, ale dojdzie też do obniżenia cen polis za pojazdy z systemami zwiększającymi bezpieczeństwo jazdy.

 

Źródło: RP.PL

 

Opinia Michaela Sillata, prezesa WKFC Underwriting Managers, jednej z czołowych agencji oferujących pakiety ubezpieczeń w USA, na temat sukcesu reprezentowanej przez niego spółki:

Najważniejszym kluczem do sukcesu w branży ubezpieczeniowej jest dbanie o urozmaicenie oraz systematyczne aktualizowanie oferowanych usług. Bardzo istotna jest również umiejętność elastyczności w branży, tak by biorąc pod uwagę zapotrzebowania klientów dostarczać im jak najlepiej dopasowane do ich potrzeb produkty.

 

Źródło: Intelligent Insurer

 

Tymi słowami Henri de Castries, prezes Axy, skomentował swoje odejście na emeryturę po 27 latach w firmie:

To był przywilej objąć stanowisko po Claudzie Bebearze i dowodzić Axą przez te wszystkie lata, i chciałbym wyrazić moją wdzięczność dla 166 tys. kobiet i mężczyzn, którzy reprezentują Axę, oraz 103 mln naszych klientów na całym świecie – ich profesjonalizm i zaangażowanie były dla mnie siłą napędową i wspaniałą motywacją.

 

Źródło: AXA

 

 

Yashish Dahiya, prezes i współzałożyciel portalu PolicyBazzar.com, mówi o istocie ubezpieczeń domu i mienia:

Zakup domu czy mieszkania jest dla większości z nas jedną z ważniejszych, jeśli nie najważniejszą inwestycją w życiu. Koszty ubezpieczenia domu nie są aż tak wygórowane, natomiast są istotnym zabezpieczeniem przed niespodziewanymi zdarzeniami, np. pożarem czy kradzieżą, dlatego inwestycja w tego typu polisę, powinna stać się normą, a nie luksusem dla wybranych.

 

Źródło: Huffington Post

 

Tak Robert Morrison, szef underwritingu w Aviva UK, skomentował sumę wypłaconych przez ubezpieczyciela świadczeń z tytuły polis na życie:

Nikt oczywiście nie chce, aby pojawiła się konieczność otrzymania świadczenia z ubezpieczenia na życie, ale świadomość klientów i ich rodzin, że mogą liczyć na nasze wsparcie finansowe z pewnością daje im swego rodzaju komfort, że łatwiej będzie im przetrwać trudny czas.

 

Źródło: AVIVA

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Strefa Agenta 28 lutego 2019

Konkurs na ostatniej prostej!

Czytaj dalej
Strefa Agenta 30 lipca 2015

Obrazowo o ubezpieczeniach

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy