Mówi się w branży…

Admin Administrator Admin Administrator
Opublikowano: 27.04.2016, w kategorii:

Kontynuując ideę zbierania i prezentowania Wam komentarzy osób związanych z rynkiem ubezpieczeniowym, ponownie zachęcamy do zapoznania się z kilkoma wypowiedziami z ostatnich tygodni. W tym miesiącu postanowiliśmy, dla odmiany, zostawić polski rynek i ciekawych cytatów poszukać u zagranicznych ekspertów.

 

Tak Bernd Fastenrath, ekspert ze Swiss Re Group, komentuje wpływ coraz popularniejszych elektronicznych systemów zmniejszających ryzyko wypadku na ubezpieczycieli:

Coraz powszechniejsze stosowanie systemów ostrzegających przed zderzeniem, likwidujących tzw. martwe pole widzenia i ułatwiających parkowanie doprowadzi do zmniejszania liczby kolizji, a towarzystwa ubezpieczeniowe będą musiały obniżyć ceny swych polis. Dla ubezpieczycieli będą oznaczać niższe koszty wypłat za szkody, ale dojdzie też do obniżenia cen polis za pojazdy z systemami zwiększającymi bezpieczeństwo jazdy.

 

Źródło: RP.PL

 

Opinia Michaela Sillata, prezesa WKFC Underwriting Managers, jednej z czołowych agencji oferujących pakiety ubezpieczeń w USA, na temat sukcesu reprezentowanej przez niego spółki:

Najważniejszym kluczem do sukcesu w branży ubezpieczeniowej jest dbanie o urozmaicenie oraz systematyczne aktualizowanie oferowanych usług. Bardzo istotna jest również umiejętność elastyczności w branży, tak by biorąc pod uwagę zapotrzebowania klientów dostarczać im jak najlepiej dopasowane do ich potrzeb produkty.

 

Źródło: Intelligent Insurer

 

Tymi słowami Henri de Castries, prezes Axy, skomentował swoje odejście na emeryturę po 27 latach w firmie:

To był przywilej objąć stanowisko po Claudzie Bebearze i dowodzić Axą przez te wszystkie lata, i chciałbym wyrazić moją wdzięczność dla 166 tys. kobiet i mężczyzn, którzy reprezentują Axę, oraz 103 mln naszych klientów na całym świecie – ich profesjonalizm i zaangażowanie były dla mnie siłą napędową i wspaniałą motywacją.

 

Źródło: AXA

 

 

Yashish Dahiya, prezes i współzałożyciel portalu PolicyBazzar.com, mówi o istocie ubezpieczeń domu i mienia:

Zakup domu czy mieszkania jest dla większości z nas jedną z ważniejszych, jeśli nie najważniejszą inwestycją w życiu. Koszty ubezpieczenia domu nie są aż tak wygórowane, natomiast są istotnym zabezpieczeniem przed niespodziewanymi zdarzeniami, np. pożarem czy kradzieżą, dlatego inwestycja w tego typu polisę, powinna stać się normą, a nie luksusem dla wybranych.

 

Źródło: Huffington Post

 

Tak Robert Morrison, szef underwritingu w Aviva UK, skomentował sumę wypłaconych przez ubezpieczyciela świadczeń z tytuły polis na życie:

Nikt oczywiście nie chce, aby pojawiła się konieczność otrzymania świadczenia z ubezpieczenia na życie, ale świadomość klientów i ich rodzin, że mogą liczyć na nasze wsparcie finansowe z pewnością daje im swego rodzaju komfort, że łatwiej będzie im przetrwać trudny czas.

 

Źródło: AVIVA

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Od lutego ubezpieczyciele płacić będą nowy podatek

Od lutego ubezpieczyciele płacić będą nowy podatek

Niewydolność serca zabija dwa razy częściej niż rak

Niewydolność serca zabija dwa razy częściej niż rak

Ubezpieczenie zdrowotne – coraz więcej zainteresowanych

Ubezpieczenie zdrowotne – coraz więcej zainteresowanych