Aktualności22 stycznia 2016

Mówi się w branży…

Jako że nowy rok to zawsze czas zmian i ulepszeń, postanowiliśmy dodać do naszej cyklicznej porcji newsletterowych tekstów kategorię „Mówi się w branży”. Co miesiąc będziemy zbierali dla Was porcję ciekawych wypowiedzi autorstwa osób związanych z ubezpieczeniami. Postrzegamy to zarówno jako dobry sposób na poznanie tego, o czym się w ostatnich tygodniach na rynku mówiło, a także jako wartość w postaci utrwalenia sobie nierzadko istotnych w polskim świecie ubezpieczeniowym nazwisk.

 

Poniżej pięć pierwszych, styczniowych cytatów.

 

Michał Krupiński o swoim powołaniu na stanowisko prezesa zarządu PZU:

To dla mnie zaszczyt móc pokierować tak znakomitą spółką jak PZU. To także duża odpowiedzialność wobec klientów, akcjonariuszy i pracowników firmy. PZU to jedna z największych firm sektora finansowego w Polsce, największa ubezpieczeniowa w tej części Europy, z ponad 200-letnią tradycją. Ponadto niezmiernie istotna z punktu widzenia stabilności rynku finansowego w Polsce, aktywny uczestnik życia gospodarczego i społecznego. Moją ambicją jest budowanie wartości dla akcjonariuszy i wzrost międzynarodowego znaczenia firmy.

 

Źródło: http://media.pzu.pl/pr/307463/michal-krupinski-wybrany-na-prezesa-pzu-sa-jest-tez-nowy-zarzad-spolki

 

Opinia Anny Wiktorow, Rzecznika Finansowego, na temat konieczności edukowania klientów:

Uważam za fałszywe twierdzenie niektórych, iż mało wyedukowany klient to dobry klient, gdy wskutek swej niewiedzy podejmie dla przedsiębiorcy korzystną, a dla siebie złą decyzję. Jest to filozofia prowadząca przedsiębiorcę donikąd, gdyż zapewne ten klient więcej już mu nie zaufa. Z klientem świadomym swoich potrzeb i ograniczeń, dociekliwym, któremu przedsiębiorca uczciwie udzieli pełnej informacji – z takim być może nawiąże dalszą współpracę.

 

Źródło: http://kurier.pap.pl/depesza/160274/

 

Komentarz Huberta Stoklasa, wiceprezesa UFG, na temat zarządzanego przez Fundusz Ośrodka Informacji:

Dzięki bazie Ośrodka Informacji UFG, zawierającej dane o wszystkich polisach komunikacyjnych,  zidentyfikujemy pojazd bez OC, nawet gdy stoi w garażu i nie wyjeżdża na drogę.

 

Źródło: https://www.ufg.pl/infoportal/faces/oracle/webcenter/portalapp/pagehierarchy/Page168.jspx?_afrLoop=3983498999920499&infid=85&_afrWindowMode=0&_adf.ctrl-state=o23frsoje_21

 

O zainteresowaniu BLS-em mówi Wojciech Groblewski, dyrektor likwidacji szkód w Liberty Ubezpieczenia:

Klienci Liberty Ubezpieczenia likwidujący szkodę w BLS chętnie korzystają z usługi przede wszystkim ze względu na szybkość procesu. Po drugie wolą likwidować szkodę w towarzystwie, które już poznali na etapie zakupu polisy i darzą w związku z tym zaufaniem. Obecnie w ramach BLS likwidujemy około kilkunastu procent wszystkich szkód zgłaszanych w naszej firmie z OC komunikacyjnego, czyli blisko 40% więcej niż kwietniu br.

 

Źródło: http://inwestycje.pl/ubezpieczenia_samochodowe/BLS-zdobywa-zaufanie-kierowcow;274963;0.html

 

Na temat podatku bankowego wypowiedział się Andrzej Jarczyk, prezes Uniqa:

Wyższy podatek był jedynie na Węgrzech w 2010 r. – wynosił 0,5%. Węgierski przykład pokazuje jednak, że taki podatek ma bardzo negatywne konsekwencje: liczba udzielanych kredytów spadła o 1/3, co przełożyło się na spadek wzrostu gospodarczego i ubożenie społeczeństwa.

 

Źródło: https://infowire.pl/generic/release/307418/branza-ubezpieczeniowa-obawia-sie-podatku-bankowego/

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę