Mundial w Rosji: Terroryzm i chuligaństwo odczuwalne w cenach polis

Wiktoria Tkacz Wiktoria Tkacz
Opublikowano: 02.07.2018, w kategorii:

Według agencji Reuters podczas piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji składki za ubezpieczenie od ataków terrorystycznych są ok. 10% wyższe niż w 2014 r. Reuters powołuje się na wyliczenia ubezpieczycieli i brokerów.

Właściciele stadionów, agencje biletowe, firmy cateringowe i zawodnicy oraz ich kluby znajdują się wśród ubezpieczających się przed ryzykami, do których zaliczają się m.in. odwołanie imprezy, porwanie, ataki terrorystyczne. Ubezpieczycieli zachęciły zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi sprzed czterech lat, które odbyły się bez incydentów, ale obecnie Rosja jest uwikłana w konflikty, które zwiększają ryzyko ataku.

Szacuje się, że impreza jest ubezpieczona na ponad 10 mld dol. 12 stadionów, od Jekaterynburga na wschodzie, przez Petersburg na północy, Kaliningrad na zachodzie i Soczi na południu jest ubezpieczone od szkód materialnych na sumę ok. 1 mld dol. Kolejne 250 mln dol. to suma ubezpieczenia ryzyka terroryzmu, a 100 mln dol. przypada na polisy na wypadek działania tzw. aktywnego strzelca – sprawcy masakry w dużym skupisku ludzi. Popyt na tego rodzaju polisy, w których zakres wchodzą też ataki z użyciem pojazdów czy noży, wzrósł od czasu brazylijskich mistrzostw.

Inne szacunki mówią, że branża hotelarska i pamiątkarska ubezpieczyła się na 500 mln dol. od ryzyka odwołania imprezy, a dalsze 150 mln dol. dotyczy związanych z mistrzostwami promocji sprzedażowych.

FIFA zapłaciła 134 mln dol. za ubezpieczenie dla klubów, których zawodnicy doznają urazu. Lloyd’s szacuje, że nogi napastników – najcenniejszych spośród zawodników – mają średnio wartość ubezpieczalną ponad 25 mln dol.

WT

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Jazda bez OC jest ryzykowna

Jazda bez OC jest ryzykowna

Szkolne ubezpieczenie, czy indywidualna polisa NNW?

Szkolne ubezpieczenie, czy indywidualna polisa NNW?

Bycie kierowcą słono kosztuje – Gazeta Pomorska

Bycie kierowcą słono kosztuje – Gazeta Pomorska