Nagrobek można ubezpieczyć

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 27.10.2016, w kategorii:

W związku ze zbliżającym się 1 listopada przypominamy, że w ofercie ubezpieczycieli znaleźć można ubezpieczenie nagrobków. Taką polisę kupić można w ramach rozszerzenia ubezpieczenia mienia, dzięki czemu zapewnimy sobie nie tylko kompleksową ochronę mieszkania, ale także grobu bliskich.

Taka polisa dotyczy grobowca lub nagrobka składającego się z płyty na cokole oraz tablicy z napisami. Ochrona ubezpieczenia obejmować może także rzeźby i inne elementy ozdobne. Warto jednak wczytać się w ogólne warunki ubezpieczenia, gdyż niektóre towarzystwa nie biorą odpowiedzialności za szkody spowodowanych w elementach dekoracyjnych, inne natomiast są skłonne objąć ochroną także ławeczkę przy nagrobku lub nawierzchnię dookoła niego.

Standardowo polisa chroni przed szkodami, które są następstwem m.in. powodzi, opadów deszczu, ciężaru śniegu, huraganu, upadku drzew, trzęsienia ziemi, a także uderzenia pojazdem. Niektóre z polis zapewniają także odszkodowanie, gdy wandale zdewastują nagrobek, a złodzieje ukradną wazon lub inne stałe elementy pomnika.

Porównanie zakresu ochrony dostępnych na rynku produktów pokazuje, że ubezpieczenie nagrobków – podobnie, jak każde inne ubezpieczenie dobrowolne – znacznie się różni w zależności od firmy. Co więcej, nie wszyscy ubezpieczyciele zgodzą się wydać polisę dla grobów, których wiek przekracza 10 lat, są pod nadzorem konserwatora zabytków czy wartych więcej niż 20 tys. zł.

Różnic pomiędzy ochroną ubezpieczenia nagrobków w poszczególnych firmach jest sporo, dlatego warto porozmawiać z doradcą, który pomoże zdecydować się na ubezpieczenie dopasowane do naszych potrzeb.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Uwaga! Wielki Konkurs!

Uwaga! Wielki Konkurs!

Mateusz Borek w kampanii porównywarki ubezpieczeń Superpolisa.pl

Mateusz Borek w kampanii porównywarki ubezpieczeń Superpolisa.pl

Wytyczne KNF-u oficjalnie zaczynają działać

Wytyczne KNF-u oficjalnie zaczynają działać