Aktualności27 października 2016

Nagrobek można ubezpieczyć

W związku ze zbliżającym się 1 listopada przypominamy, że w ofercie ubezpieczycieli znaleźć można ubezpieczenie nagrobków. Taką polisę kupić można w ramach rozszerzenia ubezpieczenia mienia, dzięki czemu zapewnimy sobie nie tylko kompleksową ochronę mieszkania, ale także grobu bliskich.

Taka polisa dotyczy grobowca lub nagrobka składającego się z płyty na cokole oraz tablicy z napisami. Ochrona ubezpieczenia obejmować może także rzeźby i inne elementy ozdobne. Warto jednak wczytać się w ogólne warunki ubezpieczenia, gdyż niektóre towarzystwa nie biorą odpowiedzialności za szkody spowodowanych w elementach dekoracyjnych, inne natomiast są skłonne objąć ochroną także ławeczkę przy nagrobku lub nawierzchnię dookoła niego.

Standardowo polisa chroni przed szkodami, które są następstwem m.in. powodzi, opadów deszczu, ciężaru śniegu, huraganu, upadku drzew, trzęsienia ziemi, a także uderzenia pojazdem. Niektóre z polis zapewniają także odszkodowanie, gdy wandale zdewastują nagrobek, a złodzieje ukradną wazon lub inne stałe elementy pomnika.

Porównanie zakresu ochrony dostępnych na rynku produktów pokazuje, że ubezpieczenie nagrobków – podobnie, jak każde inne ubezpieczenie dobrowolne – znacznie się różni w zależności od firmy. Co więcej, nie wszyscy ubezpieczyciele zgodzą się wydać polisę dla grobów, których wiek przekracza 10 lat, są pod nadzorem konserwatora zabytków czy wartych więcej niż 20 tys. zł.

Różnic pomiędzy ochroną ubezpieczenia nagrobków w poszczególnych firmach jest sporo, dlatego warto porozmawiać z doradcą, który pomoże zdecydować się na ubezpieczenie dopasowane do naszych potrzeb.

 

MZ

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 19 kwietnia 2018

3… 2… 1… No to RODO!

Czytaj dalej
Aktualności 20 września 2014

OC, a umowa kupna-sprzedaży samochodu

Czytaj dalej
Aktualności 26 listopada 2015

Media o nas – Listopad 2015

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę