Aktualności15 kwietnia 2015

OC będzie jeszcze tańsze dzięki narzędziom telematycznym

Octo Telematics, firma specjalizująca się w najnowocześniejszych narzędziach analitycznych dla branży ubezpieczeniowej podpisała umowę z SAS Institute. Połączenie innowacyjnych rozwiązań z technologią to pierwszy krok ku telematycznej rewolucji w polisach komunikacyjnych.

Wspomniane innowacje opierają się na analizie danych pochodzących z zainstalowanych w pojazdach czujnikach, dzięki którym ubezpieczyciele mogą oferować kierowcom jeszcze tańsze ubezpieczenie samochodu.

Nowoczesne rozwiązania pozwalają na wyliczenie indywidualnej stawki polisy OC zależnej od wielu czynników wynikających z sposobu jazdy. Oznacza to, że za obowiązkowe ubezpieczenie auta, z którego korzystamy rzadko, zapłacimy znacznie mniej. Ubezpieczyciel będzie mógł również znacznie obniżyć stawki za polisę kierowcom jeżdżącym bezpiecznie. Może to być szczególnie korzystne dla młodych kierowców, którzy obecnie za ubezpieczenie płacą wysokie stawki.

Koncepcja wykorzystywania innowacyjnych narzędzi do analizy danych w ubezpieczeniach trafiła na podatny grunt zarówno w Europie, jak i Ameryce Północnej.

16408593_m
fot. Telematyka obniży ceny OC.

Przykład doświadczenia innych rynków ubezpieczeniowych gdzie usługi telematyczne są już rozwinięte (m.in. włoskiego i brytyjskiego) pokazuje, że nieustannie wzrasta liczba kierowców czerpiących korzyści z innowacyjnych produktów ubezpieczeniowych. Pierwsze testy zastosowania wyspecjalizowanych narzędzi analitycznych w ubezpieczeniach podejmowane są także w Polsce.

 

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

Na lotnisku uświadomiłam sobie, że nie mam żadnego ubezpieczenia na podróż. Wyszukałam w tablecie porównywarkę i w ciągu kilku minut miałam polisę na mailu. Polecam Superpolisę w sytuacjach podbramkowych 🙂

Zofia Kwiatkowska z Poznania

Ubezpieczenie mieszkania kupiłam podczas niedzielnych zakupów w galerii handlowej. Agentka dopasowała ubezpieczenie do moich potrzeb. Blisko, szybko i wygodnie 🙂

Iwona Tetelmajer z Pasłęka

Szukając ubezpieczenia na samochód zadzwoniłam na nr 801 000 000. Porównałam oferty kilkunastu towarzystw i kupiłam dużo tańsze OC, niż proponował poprzedni ubezpieczyciel!

Alicja Żuławska z Warszawy