Aktualności13 listopada 2019

Polisa nieodłącznym elementem wyjazdów Polaków

Według danych Wiener TU, co roku tysiące polskich turystów potrzebuje natychmiastowej interwencji medycznej, transportu do kraju czy innego kraju. Koszty takiej pomocy za granicą mogą sięgnąć nawet kilkuset tysięcy złotych.

Eksperci Wiener TU informują, że odpowiednia polisa turystyczna powinna zawierać wysokie sumy ubezpieczenia. W przypadku wyjazdu w egzotyczne miejsca (np. Australia, Tajlandia), warto ubezpieczyć się na co najmniej 50 tys. euro. Tak wysokie sumy ubezpieczenia determinowane są przez wysokie koszty świadczeń medycznych za granicą. Zazwyczaj im mniej „turystyczny” jest kierunek, w którym się udajemy, tym wyższe są koszty opłat za leczenie. Należy również zadbać o to, aby ubezpieczenie obejmowało całą rodzinę i indywidualnie dobrać zakres i sumy ubezpieczenia dla każdego z podróżnych, a w razie potrzeby rozszerzyć umowę o choroby przewlekłe.

Odpowiednia polisa turystyczna zapewnia realną ochronę w niepożądanych sytuacjach, które mogą spotkać każdego turystę. W momentach awaryjnych to od niej i jej zakresu zależy, czy po wakacjach przyjdzie nam spłacać wysokie rachunki np. za leczenie za granicą. Z danych ubezpieczyciela wynika, że jednorazowa wizyta ambulatoryjna za granicą może stanowić wydatek nawet 500 euro. Natomiast dobowy pobyt w szpitalu to koszt między 500 a 1000 euro. Posiadając polisę za te i wiele innych kwestii nie zapłacimy ani grosza, ponieważ wszystkie koszty pokryje ubezpieczyciel. Koszt polisy chroniącej podczas tygodniowego wyjazdu to tylko kilka złotych dziennie.

 

AW

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 16 listopada 2015

Terroryzm, a ubezpieczenia

Czytaj dalej
Aktualności 15 października 2018

LINK4: cyfrowe płatności w ubezpieczeniach

Czytaj dalej
Aktualności 28 kwietnia 2017

Polisa dla auta elektrycznego

Czytaj dalej
Aktualności 28 lutego 2020

Mówi się w branży

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę