Aktualności10 lipca 2015

Polacy powodują coraz więcej wypadków za granicą

PBUK podaje, że w 2014 r. Polacy spowodowali za granicą 46 tys. szkód o średniej wartości 16,4 tys. zł.

W ubiegłym roku polscy kierowcy poruszający się po europejskich drogach spowodowali ponad 46 tysięcy wypadków. To o przeszło 2 tys. więcej niż rok wcześniej. Statystyki  z roku na rok są coraz gorsze. Dla porównania w 2010 roku kierowcy na polskich tablicach rejestracyjnych poza granicami kraju byli sprawcami blisko 35 tys. szkód, a w 2004 roku było ich zaledwie 20 tys.

Większość szkód komunikacyjnych, które powodują Polacy poza granicami kraju wyceniana jest na dużo większą wartości od tych spowodowanych w Polsce. Co więcej zdarzenia te są z roku na rok kosztowniejsze. W roku ubiegłym średniej wartości zagranicznej szkody wyniosła 16,4 tys. zł, natomiast łączna kwota świadczeń wypłaconych osobom poszkodowanym przez naszych rodaków to 765 mln zł. Nie jest to bez znaczenia dla polskiego rynku ubezpieczeniowego, bowiem konsekwencje zagranicznych wypadków przekładają się na cenę OC.

fot. Szkoda komunikacyjna za granicą.

Gwarantem Wypłaty odszkodowań w sytuacji, kiedy Polak spowoduje wypadek za granicą jest Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Jednocześnie zajmuje się ono wypłatą świadczeń dla poszkodowanych Polaków, jeżeli wypadek zdarzy się w kraju z winy cudzoziemca. Biuro jest gwarantem wypłaty odszkodowania również w sytuacji, kiedy sprawca wypadku nie posiada ważnego ubezpieczenia OC.

 

PF

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 25 listopada 2015

Jakie są tajemnice polisy OC?

Czytaj dalej
Aktualności 29 kwietnia 2019

Badanie techniczne a ubezpieczenie

Czytaj dalej
Aktualności 27 czerwca 2019

Ergo Hestia mocno stawia na życie

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę