Ponad półtora miliona Polaków z polisą zdrowotną

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 25.11.2016, w kategorii:

Z najnowszego raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) poświęconego wynikom sektora zdrowotnego wynika, że sporo ponad półtora miliona Polaków jest objętych ochroną w ramach prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Co więcej ubezpieczyciele odnotowali przypis składki z tego produktu przekraczający ćwierć miliarda złotych.

Dane opublikowane przez PIU wskazują, że po pierwszej połowie 2016 roku ochroną prywatnej polisy zdrowotnej objętych było 1,67 mln osób. To przeszło 25% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, kiedy na taką polisę posiadało 1,32 mln osób. Z danych zebranych przez Izbę wynika, że zdecydowana większość ubezpieczeń zdrowotnych została zawarta w ramach umów grupowych, które zazwyczaj kupowane są przez pracodawców. Jak jednak zauważa PIU, to ubezpieczenia indywidualne charakteryzują się większym potencjałem wzrostu. Po sześciu miesiącach bieżącego roku aż 314,2 tys. klientów indywidualnych zakupiło polisę zdrowotną. To niecałe 45% więcej niż w roku ubiegłym.

Choć Polacy coraz liczniej doceniają komfort, jaki oferuje posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego, to segment prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal pozostaje niszą polskiego rynku ubezpieczeń.  W ocenie Dorota M. Fal, doradca zarządu PIU ds. ubezpieczeń zdrowotnych, mimo stałego wzrostu liczby sprzedanych ubezpieczeń zdrowotnych, tego typu ochrona nadal nie jest powszechna. Aby się to zmieniło konieczne jest wprowadzenie odpowiednich regulacji i zmian systemowych umożliwiających rozwój tego sektora ubezpieczeń.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

W poszukiwaniu rozwiązań na rosnące OC

W poszukiwaniu rozwiązań na rosnące OC

marzec 2015

marzec 2015

Jak zadbać o ubezpieczone mieszkanie?

Jak zadbać o ubezpieczone mieszkanie?