Aktualności17 kwietnia 2019

Prezydent podpisał nowelizację – 168 ustaw do zmiany

Prezydent Andrzej Duda 3 kwietnia 2019 roku podpisał ustawę o zmianie wybranych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Podpisanie nowelizacji skutkuje koniecznością dostosowaniem 168 innych ustaw, które muszą zostać dopasowane do postanowień aktu. Nowela dostosowuje ustawy regulujące m.in. sektor usług finansowych, działania w obszarach ochrony zdrowia, przedsiębiorczości czy technologii. Zmianie ulega także Kodeks karny w zakresie kar w przypadku usiłowania wyłudzeń pod pretekstem ochrony danych osobowych.

Warto dodać, że jednymi z głównych punktów spornych w procesie legislacyjnym były zmiany dotyczące ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

WT

Udostępnij

Popularne tagi

+ Rozwiń

MOGĄ SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ

Aktualności 29 kwietnia 2019

Zdrowie coraz bardziej w cenie !

Czytaj dalej
Aktualności 20 listopada 2014

Zwycięzcy konkursu wyłonieni!

Czytaj dalej
Aktualności 14 kwietnia 2016

Ubezpieczenie domu od pożaru

Czytaj dalej

Porównuj i oszczędzaj!

Mądrze wybieraj ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia. Zadzwoń, wylicz online lub przyjdź do placówki

Sprawdź

 

Chcesz ubezpieczyć się osobiście?

Spotkaj się z naszym doradcą.

Znajdź placówkę