Ubezpieczyciele zalani zgłoszeniami szkód

Małgorzata Zalewska Małgorzata Zalewska
Opublikowano: 07.07.2017, w kategorii:

Potężne ulewy i nawałnice, które niedawno przeszły nad Polską, wyrządziły duże straty. Jak informuje „Rzeczpospolita”, przełożyło się to na znaczący wzrost liczby szkód majątkowych zgłaszanych do ubezpieczycieli. W takiej sytuacji zakłady zazwyczaj stosują uproszczoną likwidację szkód, która pozwala na błyskawiczną wypłatę odszkodowania.

Burze i wichury, które w ubiegłym tygodniu przeszły nad Polską zrywając dachy i przewracając drzewa, obciążą ubezpieczycieli. Z informacji, jakie zebrała „Rzeczpospolita”, wynika, że w ostatnich dniach towarzystwa odnotowały kilkukrotnie więcej zgłoszeń szkód z ubezpieczeń majątkowych niż zwykle. Przedstawiciel Ergo Hestii w rozmowie z gazetą przyznaje, że trudne warunki pogodowe sprawiły, że jego firma przyjęła 350% więcej zgłoszeń szkód niż zazwyczaj. Większość strat, jakie odnotowali ubezpieczyciele, dotyczyła zalań i zerwanych dachów z budynków.

I choć do ubezpieczycieli wpłynęło wiele zgłoszeń, to deklarują, że bez problemu radzą sobie z obsługą szkód. Co więcej, większość towarzystw w takiej sytuacji uruchamia działania usprawniające proces likwidacji m.in. stosując uproszczoną likwidację szkód, bez konieczności wizyty likwidatora i jedynie na podstawie rozmowy telefonicznej oraz dokumentacji fotograficznej. Co w praktyce przekłada się na szybką wypłatę odszkodowania.

Na możliwość skorzystania z procedury szybszej ścieżki likwidacji liczyć mogą klienci, gdy zgłaszane przez nich szkody nie przekraczają określonej w ogólnych warunkach ubezpieczenia sumy oraz gdy spraw w danym czasie zgłaszanych jest więcej niż zwykle. Często jednak dotyczy to tylko pierwszego zgłoszenia w okresie ubezpieczenia.

 

MZ

Polecane wpisy z tej kategorii

Popularne tagi

Mogą spodobać Ci się również

Wyższe sumy gwarancyjne nie oznaczają podwyżek

Wyższe sumy gwarancyjne nie oznaczają podwyżek

Aviva podsumowała ubiegły rok

Aviva podsumowała ubiegły rok

Takiej podróży u nas jeszcze nie było!

Takiej podróży u nas jeszcze nie było!